Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Jajko z... metaniespodzianką

Warszawa

mat. operacyjne policji/shutterstockJajko z metaamfetaminą

Pomysłowością wykazało się dwóch Wietnamczyków, którzy ukryli metamfetaminę w popularnym smakołyku – jajku z niespodzianką. Policjanci jednak nie dali się nabrać i znaleźli w miejscu zabawki dwie porcje narkotyku.Zaczęło się od rutynowej policyjnej kontroli w Wólce Kosowskiej. Tam uwagę patrolu zwróciło dwóch Wietnamczyków, siedzących w audi.- W chwili gdy radiowóz zbliżał się do samochodu, siedzący w nim za kierownicą mężczyzna próbował odjechać. Jednak zdecydowana postawa policjantów doprowadziła do zatrzymania pojazdu oraz legitymowania - informuje stołeczna komenda.Niespokojne zachowanie 42 i 31-latka wzmogło się w chwili rozpoczęcia przez policjantów kontroli wnętrza samochodu. - Niepokój okazał się uzasadniony, ponieważ jeden z funkcjonariuszy postanowił odkręcić tzw. „jajko niespodziankę”. Wewnątrz niespodzianki okazały się dwie porcje metaamfetaminy – informuje policja.Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po kilku godzinach do piaseczyńskiego aresztu trafiło kolejnych dwóch mężczyzn.

- Na ulicy Żytniej w Piasecznie policyjni wywiadowcy zatrzymali 34-latka, natomiast przy ulicy Sierakowskiego wpadł 20-latek. U obu mężczyzn mundurowi znaleźli również środki odurzające. Teraz ich sprawę przejął wydziału dochodzeniowo-śledczy - podsumowuje policja.

Pod koniec maja policjanci zlikwidowali wytwórnie mefedronu. Zobacz nagranie:skw/mś

Policjanci zlikwidowali wytwórnie mefedronu
policja.waw.pl