Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Jajka chętnie przyjmiemy i biednym dzieciom przekażemy"

Warszawa

Wolontariusz Mariusz Bierzuński opowiada o "Akcji Jajo"

Nawet do godziny 22.30 można dziś przekazać wolontariuszom świeże jajka dla biednych.

- Zbieramy kurze jajka po to, żeby pomóc potrzebującym w czasie świąt Wilkanocnych. Po trzech mszach mamy już prawie 700 jajek. Jest dobrze - cieszy się wolontariusz Mariusz Bierzuński, który uczestniczył w zbiórce przy ulicy Freta.

Dzieci też chcą pomóc

- Na pierwszych dwóch mszach to były przede wszystkim osoby starsze. Później była dziecięca msza i dzieciaki przychodziły z uśmiechem, z torbą 30 jajek, ledwo ją dźwigały, ale cieszyły się, że mogą pomóc - opisuje.

Akcję "Jajo" organizuje Bank Żywności SOS w Warszawie, już po raz 9. W ubiegłym roku udało się zebrać sporo, bo aż 23 421 świeżych jaj. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze wiecej.

Miejsca zbiórki - kościoły:NMP Matki Zbawiciela, ul. Olimpijska 82/84Św. Jacka, ul. Freta 10Św. Dominika, ul. Dominikańska 2Św. Augustyna, ul. Nowolipki 18Św. Zygmunta, pl. Konfederacji 55Ofiarowania Pańskiego, ul. Stryjeńskich 21Św. Alojzego Orione, ul. Lindleya 12Św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2Najświętszego Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37ŚŚ. Michała i Floriana, ul. Floriańska 3Św. Wincentego Pallotti, ul. Skaryszewska 12Konstancin: kościół Świętego Józefa Oblubieńca NMP, ul. Jaworskiego 1

Jajka można przekazywać w godzinach 8.00-20.00, a na Freta nawet do 22.30.

band/mz