Jacek T. aresztowany na trzy miesiące

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plSpłonęły samochody w Śródmieściu

Jacek T., który jest podejrzewany o podpalenie aut w centrum Warszawy ma trafić do aresztu na trzy miesiące. Tak zdecydował na środowym posiedzeniu Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia.

- Zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące - poinformował sędzia Wojciech Małek z Sądu Okręgowego w Warszawie. - Zebrany materiał wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez niego zarzucanych mu czynów - dodaje.

Będzie zażalenie?

Jacek T. ma teraz zostać przewieziony do aresztu. - Przysługuje jeszcze prawo do wniesienia zażalenia na decyzję w ciągu 7 dni - zaznacza sędzia.

We wtorek prokuratura przedstawiła Jackowi T. zarzut usiłowania sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, poprzez podpalenie 5 samochodów na ulicy Oleandrów. Jackowi T. grozi za to od roku do 10 lat więzienia.

Płonące samochody na Oleandrów

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień

24-letni Jacek T. jest podejrzewany o zniszczenie w ostatni weekend siedmiu samochodów w okolicy ul. Oleandrów. Z soboty na niedzielę spłonęły dwa pojazdy. W następną noc podpalone zostało pięć kolejnych.

Policja zatrzymała Jacka T. na przystanku autobusowym, jeszcze tamtej nocy.

- Jest on także podejrzewany o podobne przestępstwa, popełnione wcześniej na terenie Warszawy. Był już zatrzymywany - podał Mariusz Mrozek, rzecznik KSP.

W ubiegłym roku w tym samym rejonie, spłonęło już siedem aut. Zatrzymano Jacka T. Okazało się, że jest on także podejrzany o podpalenia kilku aut w 2011 roku. Obie sprawy czekają na rozpoznanie w dwóch warszawskich sądach rejonowych. W jednej znich rozpoczęcie procesu zaplanowano na 7 marca

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

ran/par