Jacek Prześluga odchodzi ze spółki Dworzec Polski

Warszawa

Jacek Prześluga / fot. tvnwarszawa.pl

Kontrowersyjny, ale skuteczny szef spółki Dworzec Polski odchodzi ze stanowiska - poinformował serwis rynek-kolejowy.pl.

Serwis internetowy twierdzi, że prezes Dworca Kolejowego odejdzie ze stanowiska 20 grudnia. Jacek Prześluga miał te informację potwierdzić, nie chciał natomiast mówić o przyczynach rezygnacji. Jednocześnie zapewnił, że pozostaje na stanowisku wiceprezesa PKP SA odpowiedzialnego za dworce.

Spółka Dworzec Polski została powołana rok temu. Prześluga został jej szefem. Miał zadbać o remonty dworców i uzdrowić ich sytuację ekonomiczną. Postulował wprowadzenie tzw. opłaty dworcowej na wzór opłaty lotniskowej. Linie kolejowe miały płacić Dworcowi Polskiemu za każde zatrzymanie się przy krawędzi peronu.

Wyremontował i zasłonił

Według serwisu rynek-kolejowy.pl o zamiarze złożenia rezygnacji Prześluga poinformował Marię Wasiak, prezes PKP SA już w listopadzie. 20 grudnia zbiera się rada nadzorcza PKP SA, której Jacek Prześluga chce przedstawić raport z działalności Dworca Polskiego.

W Warszawie Prześluga odpowiadał za uznawany za udany remont dworca Centralnego, który polegał na jego dokładnym wyczyszczeniu i odsłonił urok 36-letniej konstrukcji. W ostatnich tygodniach kontrowersje wzbudziła gigantyczna reklama firmy odzieżowej, która zasłoniła niemal całą oczyszczoną elewację budynku. Prześluga wdał się w ostrą dyskusję z krytykami tego sposobu zarabiania pieniędzy. Na swoim blogu, na stronie internetowej Dworca Polskiego bardzo zdecydowanie bronił pomysłu, by dworce zarabiały w ten sposób na swoje utrzymanie.

rynek-kolejowy.pl / roody