IPN przeniesie się na Wołoską

Warszawa

TVN24IPN zmieni siedzibę

Nowa siedziba IPN będzie się znajdować przy ul. Wołoskiej w Warszawie, w budynku zajmowanym dotychczas przez Agencję Rozwoju Przemysłu - powiedział we wtorek rano w TVP 1 minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

- Znaleźliśmy dobre rozwiązanie, już mam pomysł i zostanie on wdrożony jeszcze w tym roku, konkretne miejsce, konkretna siedziba - powiedział Budzanowski, zapytany o rozwiązanie kłopotów lokalowych Instytutu Pamięci Narodowej.

Z Woli na Mokotów

Dopytywany o adres nowej centrali IPN, odpowiedział: - To jest dzisiejsza siedziba Agencji Rozwoju Przemysłu, dokładnie w tym miejscu, na Wołoskiej, będzie siedziba IPN. Minister podkreślił, że sprawa zapewnienia IPN siedziby to bardzo poważny problem, którym resort zajmuje się od kilku miesięcy. Przypomniał, że budynek dotychczasowej siedziby IPN przy ul. Towarowej już od 2 lat jest w rękach prywatnych. O tym, że spółka Ruch S.A. sprzedała budynek przy ul. Towarowej (8,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej) firmie GHN (należącej do grupy Skanska) Instytut poinformował w sierpniu. Umowa sprzedaży została zawarta 17 sierpnia. IPN zajmował budynek przy ul. Towarowej od 2000 r. Po sprzedaży biurowca, IPN oświadczył, że nie mógł kupić budynku z powodu cięć budżetowych.

PAP/ran/roody