Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Inwestycja zakończona, skrzyżowanie rozgrzebane

Najnowsze

Marcin Gula / tvnwarszawa.plWciąż niegotowy jest fragment ulicy

Chociaż modernizacja ul. Kawęczyńskiej miała zakończyć się w sierpniu, fragment ulicy wciąż jest rozgrzebany. Będzie wykonany później, choć formalnie inwestycja jest już gotowa. Właśnie trwają odbiory.

- Odcinek u zbiegu ul. Ząbkowskiej nie jest skończony. Na tym odcinku nic od dłuższego czasu się nie dzieje - napisał internauta slawkosz i przesłał zdjęcia.

Pojechaliśmy na miejsce. - Faktycznie przy skrzyżowaniu ul. Kawęczyńskiej z ul. Radzymińską i Ząbkowską, jezdnia jest rozkopana - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. - Miejsce to odgrodzone jest barierkami. Stoi też znak zakaz ruchu - dodał.

Inwestycja, która rozpoczęła się w kwietniu, dotyczy odcinka od Otwockiej do Radzymińskiej. Została podzielona na dwa etapy. W pierwszym drogowcy pracowali na odcinku od Radzymińskiej do Folwarcznej. Potem przenieśli się na fragment pomiędzy ulicami Otwocką a Folwarczną. Finał tego etapu prac, zaplanowano na połowę sierpnia.

Dzielnica zapewnia, że prace... zakończyły się w terminie. - Komisja prowadzi obecnie prace odbiorowe - informuje Barbara Dżugaj, rzeczniczka Pragi Północ.

Skończą we wrześniu?

A co z niedokończonym fragmentem? Zdaniem Dżugaj, zostały one przewidziane do wykonania w ramach "prac uzupełniających". - Robimy to w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich, gdyż ten fragment jezdni należy do nich - dodaje rzeczniczka.

Jak zapewnia Dżugaj, niegotowy fragment wykonany ma zostać do 30 września.

- Faktycznie, na początku prac my jako ZDM zawarliśmy porozumienie z dzielnicą, że nasz 50 metrowy odcinek, przy skrzyżowaniu ulic Kawęczyńskiej i Radzymińskiej, wykona dzielnica. Zostaną tam wyremontowane chodniki i nawierzchnia - potwierdza Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Jak dodaje, początkowo teren ten, na czas prac, został przekazany dzielnicy do końca sierpnia. Niedawno jednak termin ten został zmieniony. - Urząd dzielnicy poinformował nas, że burmistrz znalazł dodatkowe środki, dzięki którym zwiększony zostanie zakres prac na ul. Kawęczyńskiej, o które postulowali mieszkańcy. W związku z tym dzielnica poprosiła nas, o przedłużenie terminu przejęcia tego terenu do końca września - wyjaśnia Gałecka.- W ramach dodatkowych prac dzielnica wykona chodnik przy zajezdni przy ul. Kawęczyńskiej 16, wjazd w ul. Wojnicką oraz dodatkową wiatę przystankową- wymienia rzeczniczka ZDM.

Wtedy też ma się zakończyć remont skrzyżowania.

Wiedeń w Warszawie

Podczas modernizacji, na odcinku od ul. Ząbkowskiej do ul. Folwarcznej odtworzona została zabytkowa nawierzchnia z kamienia.

W dwóch miejscach, przy Zajezdni Praga i Wojnickiej, powstały przystanki typu wiedeńskiego. Na ich wysokości poziom jezdni pomiędzy torami a chodnikiem jest podniesiony, co najmniej o kilkanaście centymetrów. Pasażerowie będą mogli łatwiej wejść do tramwaju, a kierowcy samochodów będą musieli zwolnić.

Ponadto, powstały nowe chodniki i zatoki parkingowe. Ustawione zostały nowe latarnie oraz słupki z syrenką.

su/roody