Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Interwencja w bloku na Pradze. Policjant raniony nożem, 67-latek postrzelony

Warszawa

archiwumRanny policjant trafił do szpitala

W poniedziałek wieczorem, w trakcie interwencji policyjnej na Pradze Południe, ranni zostali funkcjonariusz oraz 67-letni mężczyzna. Obaj trafili do szpitala. Sprawą zajmuje się prokuratura.

- Do policji wpłynęło zgłoszenie od poszkodowanej kobiety, która poinformowała, że została kilka razy uderzona oraz okradziona. Mężczyzna zabrał jej telefon i pieniądze - poinformował Robert Opas ze stołecznej policji. - Na miejsce przyjechało dwóch funkcjonariuszy, którzy ustalili, gdzie przebywa napastnik - dodał.

Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu przy al. Waszyngtona. Na miejsce wezwano straż pożarną, która pomogła funkcjonariuszom dostać się do środka.

Policjant użył broni

- Policjanci, po wejściu do mieszkania, zostali zaatakowani - powiedział Opas. - Mężczyzna zranił nożem jednego z nich. Drugi oddał strzał ostrzegawczy ze służbowej broni, po czym strzelił w kierunku napastnika - relacjonuje policjant.

Ranny w ramię policjant oraz postrzelony 67-letni mężczyzna trafili do szpitala. Sprawą zajmuje się teraz prokurator.

su/lulu