Internetowa pyskówka burmistrza z radnym. "Nie wytrzeźwiałeś?"

Warszawa

tvn24/twitterPiotr Guział skomentował umorzenie sprawy gwałtu w Lesie Kabackim

Jeszcze niedawno przepraszał za niefortunny wpis, teraz sam domaga się przeprosin i proponuje: - Zacznijmy od feministek. Burmistrz Ursynowa Piotr Guział komentując informację o umorzeniu śledztwa w sprawie gwałtu w Lesie Kabackim znów sprowokował kłótnię na portalu społecznościowym.

"Tragedia. Współczuję. Nie biegajcie po zmroku samemu w miejscach odludnych. Tylko jak ona biegła po ciemku?" – ten wpis burmistrza Ursynowa na Twitterze wywołał we wrześniu oburzenie.

Został ostro skrytykowany m.in. przez Sylwię Chutnik: - Typowy dyskurs dotyczący ofiar, zazwyczaj to je obwinia się o to, co się stało - zwracała uwagę pisarka.

Guział szybko się wtedy pokajał: - Broń Boże nie było to wskazanie, że jest winna, bo biegała po zmroku. Jeżeli zostało to źle odebrane to przepraszam - stwierdził.

Dyskusja dotyczyła sprawy, która we wrześniu wstrząsnęła Warszawą. Młoda biegaczka zgłosiła policji, że została sterroryzowana i zgwałcona w Lesie Kabackim. Policja poszukiwała 35-letniego napastnika, ale niektórzy komentatorzy powątpiewali, czy do gwałtu rzeczywiście doszło.

Sylwia Chutnik o sprawie gwałtu
TVN24

Teraz prokuratura umorzyła śledztwo z powodu niewykrycia sprawcy.

"Nie wytrzeźwiałeś jeszcze?"

- Gwałt? A może paranoja i fala medialna? Kto przeprosi? Zacznijmy od feministek - skomentował tę informację na Twitterze Guział.

Zamiast przeprosin, dostał szybko ripostę od Macieja Wąsika: - Nie wytrzeźwiałeś jeszcze? Co Ty wypisujesz?!! – zdziwił się szef klubu PiS w Radzie Warszawy.

- Brak wykrycia sprawcy, nie oznacza, że do niczego nie doszło. A za durne słowa na temat tego zdarzenia, powinien się Pan wstydzić - zwrócił też uwagę burmistrzowi inny internauta.

Guział nie dał się jednak zbić z tropu: - Niech się wstydzą Ci, którzy szukali a się ośmieszyli. Od początku było to dęte - odpisał i porównał sprawę kabackiego gwałtu do sprawy "mamy Madzi". - Nigdy nie było poszkodowanej - ocenił.

Inny z kolei internauta odpowiedział burmistrzowi Ursynowa: "subtelny jak rewolucja październikowa" i zauważył: - Pan jest od tego, żeby latarnie były.

Był też inne ostre komentarze do słów burmistrza: - Za durne słowa na temat tego zdarzenia, powinien się Pan wstydzić.

Internetowa dyskusja zamieniła się w pyskówkę. Burmistrz został przez internautów nazwany kretynem, a Wąsik kończąc swój udział w rozmowie udzielił mu rady: - Wydoroślej. Guział odpisał mu: - Szukaj zabójcy Madzi.

bf