Internauci wybrali zwycięzcę debaty

Warszawa

| Internet 

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Czesław Bielecki czy Wojciech Olejniczak? Internauci tvnwarszawa.pl nie mieli wątpliwości – debatę w TVN Warszawa i TVN24 wygrała zdecydowanie urzędująca prezydent stolicy. Starcie kandydatów sprowokowało także naszych forumowiczów do gorącej dyskusji.

Jak internauci ocenili występ kandydatów na prezydenta Warszawy? Aż 70 proc. głosów trafiło na konto Gronkiewicz-Waltz, drugie miejsce zajął Czesław Bielecki. Poparło go 14 proc. internautów. Najmniejszym poparciem cieszył się Wojciech Olejniczak – dostał 9 proc. głosów. Siedem procent internautów nie przekonał żaden kandydat.

Taki wynik zgadza się z opiniami ekspertów, którzy tuż po debacie oceniali kandydatów w studiu TVN Warszawa. Ich zdaniem również zwyciężyła Gronkiewicz-Waltz, a za nią uplasował się Czesław Bielecki. To nie oznacza jednak, że czwartkowy pojedynek był nudny i bez fajerwerków. Kandydaci nie szczędzili sobie złośliwości, co odnotowali także internauci.

Olejniczak czy Bielecki?

„Debata pełna oskarżeń i wzajemnych ataków, nic z niej nie wynika i tego chyba można było się spodziewać"- ocenił Jones. Inni jednak byli bardziej jednoznaczni w opiniach: "Zdecydowanym zwycięzcą w tym panelu dyskusyjnym jest pan Czesław Bielecki. Olejniczak kandydat, to Olejniczak porażka. Nie wyartykułował choć jednego przekonywającego postulatu" – napisał Optymista_Warszawski. "Nie żartuj, pan Bielecki nie podał żadnego konkretu. Konkret to nie co, a jak" – odpowiadał Robert_wwa.

Skrajnie o prezydent

Pod adresem urzędującej prezydent również pojawiły się skrajne opinie. "Pani Gronkiewicz-Waltz udowodniła, że potrafi coś w naszym mieście zdziałać. Ma poparcie koalicji rządzącej, więc i szanse na realizacie swoich projektów. Zasługuje na ten swój C.D.N." – sugerował Arti.

"Koniec z HGW, koniec z nieudolnością, chaosem i maskowaniem pracy, podszywaniem się pod rozpoczęte przez poprzedników inwestycje, rozgrzebywaniem ulic bez ładu, planu i sensu" - pisał Paulo.

Tak głosowali internauci
Tak głosowali internauci
| Radio Zet

ran