Internauci wściekli na ZTM za Z3

Warszawa

| Polska Agencja Prasowafot

Internauci skarżą się na fatalną organizację komunikacji zastępczej w czasie zamknięcie trzech stacji metra na Ursynowie. - To co się dzieje to koszmar – piszą na forum tvnwarszawa.pl.

O sprawie fatalnej organizacji komunikacji zastępczej, jako pierwszy poinformował nas Maciej.

Relację Maćka potwierdzają inni internauci na naszym forum:

- O 13:50 też byłam na tym przystanku, czekałam długo, jak w końcu dojechałam na Imielin i szłam dalej kawałek w kierunku Stokłos to minęło mnie 6 autobusów, oczywiście pierwszy przeładowany a ostatni pusty – pisze M.

- Z przystanku Metro Natolin w kierunku Metro Ursynów od godziny 13:30 (być może również wcześniej, ale od tego momentu na pewno, bo obserwowałem sytuację) autobusy odjeżdżały o następujących godzinach: przez ponad 20 minut nie podjechał żaden autobus, następnie w godzinach 13:53-13:58 (a więc w ciągu 5 minut) odjechało wszystkie 7 brygad - zatem "stadem" ze średnią częstością co 45 sekund - brawo ZTM! – denerwuje się Kermit.

Chcieli udawać metro?

- Autobus powinien rozkładowo kursować co 4 minuty. Tymczasem z przystanku KABATY zdarza się, że autobus odjeżdża co minut 20. Dokładnie taką sytuację zastałem czekając na Z3. Natomiast przez okres oczekiwania na autobus w stronę przeciwną, przystanek minęło 6 (słownie: sześć) wozów. O tłoku jaki przez to zaistniał lepiej nie pisać. W końcu trasa Metro Kabaty - Metro Imielin zajęła mi pół godziny. Mam też konkluzję: może kierowcy jadąc jeden za drugim chcieli udawać skład Metra? Reasumując - miasto po raz kolejny pokazało całkowity brak umiejętności w zarządzaniu transportem. Gdy nie umie się opanować remontu trzech linii Metra i zapewnić sprawnej komunikacji między nimi, strach myśleć o tym co stanie się w przypadku np.: większych imprez masowych – podsumowuje Tymoteusz.

Do poniedziałku do 4 rano ostatnią dostępną południową stacją dla pasażerów będzie stacja Stokłosy. Stacja Imielin zostanie zamknięta jeszcze raz, w nocy z wtorku na środę (5 - 6 lipca) i w nocy z środy na czwartek (6 - 7 lipca). Wtedy będą montowane "guzki", a krawędzie malowane na jaskrawy kolor.

Zastępcza linia Z-3

Linia Z-3 kursuje al. KEN, wzdłuż linii metra- URSYNÓW- STOKŁOSY - IMIELIN - NATOLIN KABATY do OS. KABATY.

Łączony przejazd - jeden bilet

W ramach przejazdu metrem i linią zastępczą lub liniami, których trasa pokrywa się z Z-3, obowiązywać będzie jeden bilet jednorazowy skasowany w jednym z pojazdów. Łączony przejazd na jednym bilecie dotyczy również pasażerów, którzy posiadają bilet miesięczny na metro.

ZOBACZ HARMONOGRAM PRAC NA POZOSTAŁYCH STACJACH

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem, pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lubKontakt24.

par