Internauci przeciw kampanii ZTM: "Płacę za bilet, więc siedzę"

Warszawa

Ztm.waw.pl"Płacę za przejazd, i jak mam miejsce to siadam."

Trzecia odsłona kampanii ZTM "Pomyśl o innych, nie jesteś tu sam" wywołała burzę na forum tvnwarszawa.pl. Internautów oburzyło, że urzędnicy nawołują do ustępowania miejsca w komunikacji miejskiej seniorom. - Płacę za przejazd, więc siadam - komentują.

- Mają siły stać na miesięcznicach i w kościołach, to niech mają siłę stać w środkach masowego transportu – napisał Bolo na forum tvnwarszawa.pl. Komentarzy w tym tonie są dziesiątki. Internauci oburzają apele ZTM o ustępowanie miejsca starszym osobom.

- Czy oni wszyscy muszą pchać się do komunikacji miejskiej właśnie w godzinach szczytu? Większość jedzie, bo ma za darmo a na drugim końcu miasta rzucili ziemniaki 15 gr taniej niż u nich – szydził Jacek.

- Nie mam najmniejszego zamiaru ustępować miejsca tylko dlatego, że w pobliżu mojego miejsca zamieszkania powstał bazar i o 7 rano pakują się do tramwaju baby z kraciastymi torbami – napisał/a Baba.

- Sporo szacunku do osób starszych odebrały mi wszelkiego rodzaju marsze i obrony krzyża. Są w stanie ustać na Krakowskim Przedmieściu pół dnia a nie mogą 5 minut w tramwaju? - pytał inny internauta.

"Płacę więc siedzę"

Część internautów swoje stanowisko motywowało po prostu niechęcią do seniorów, ale byli tacy, którzy poszukiwali argumentów natury ekonomicznej.

- Nie uważam do końca, że to kwestia kultury. Płacę za przejazd, i jak mam miejsce to siadam. To często ludzi starszych powinno uczyć sie kultury, bo wymagają bóg wie czego, a sami nic – punktował/a Nine.

- Ja nie ustępuję. Płacę za bilet, więc też chcę siedzieć. Nikt nie będzie mi mówił co mam robić – komentował Kamilios.

- Od dawna pasażerowie płacący za bilet są terroryzowani przez babska. Płacę za bilet to wymagam. Zwłaszcza, że idą podwyżki - twardo argumentował inny czytelnik tvnwarszawa.pl.

Kampania nie zmusi i nie zachęci?

W komentarzach dostaje się także dzieciom. Internauci oszczędzają jedynie kobiety w ciąży. Praktycznie nikt nie zauważa tego, że młodzi też będą kiedyś starzy.

- Kobiecie w ciąży rozumiem, niepełnosprawnemu z nogą w gipsie, z małym dzieckiem na ręce - wszystko ok. Ale czemu mam ustępować kobiecie stojącej za rękę z czterolatkiem? – pytał Bezsens.

- Ja nie ustąpię miejsca dziecku, które może sobie stać a na dodatek wrzeszczy na cały pojazd, że chce usiąść i żadna kampania mnie do tego nie zmusi ani nie zachęci - kategorycznie napisała Wera.

band/b