Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Internauci o tragedii: "Światła wprowadzają w błąd"

Warszawa

Po wypadku rozgorzała dyskusja

- Światła na tym skrzyżowaniu wprowadzają w błąd - komentują wypadek na Mokotowie internauci. Do zderzenia doszło rano, a w wypadku zginęła 20-letnia pasażerka jednego z samochodów.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że opel astra, który jechał Powsińską, próbował zawrócić na skrzyżowaniu Powsińskiej ze św. Bonifacego w stronę centrum. Uderzyła w niego mazda, która jechała od strony Wilanowa.

W wyniku uderzenia opel uderzył w mur cmentarza, a 20-letnia pasażerka zginęła na miejscu. Wypadek wywołał gorącą dyskusję na naszym forum. Część internautów sugeruje, że doszło do niego z powodu źle ustawionych świateł na tym skrzyżowaniu.

Stan napisał:

Nie od dziś wiadomo że światło zielone w stronę centrum jest dłuższe niż w stronę Wilanowa i dlatego osoby, które o tym nie wiedzą myślą, iż światło czerwone zapala się w tym samym czasie w obu kierunkach i zawracają na czerwonym. Druga opcja jest postawienie zakazu zawracania na tym skrzyżowaniu.

PP ostrzega:

Na tym skrzyżowaniu są światła wprowadzające w błąd i to co się stało było nie uniknione. Wpierw się zapala czerwone dla jadących powsińską w kierunku Wilanowa a dopiero później czerwone maja samochody jadące w kierunku centrum. Kierowca opla pewnie myślał że jak on ma pomarańczowe bądź czerwone to z przeciwnej strony powinni się zatrzymać. Ewidentnie jego wina szkoda dziewczyny.

band/roody