Internauci: Nie odśnieżać, czekać na odwilż

Warszawa

| Vivafot. TVN Warszawa

Ulice powinny być posypywane żwirem a nie solą. Służby powinny też czekać na odwilż, zamiast odśnieżać, aż jezdnie będą czarne – tak przynajmniej sądzi większość internautów, którzy wzięli udział w sondzie tnwarszawa.pl. O zdanie zapytaliśmy ich po tym, jak prezydent Warszawy powiedziała, że odśnieżanie jest za drogie.

Gorącą dyskusję na tvnwarszawa.pl wywołały słowa prezydent Warszawy, która w czwartek rano w radiu TOK FM powiedziała, że odśnieżanie miasta jest za drogie, a jezdnie zamiast solą powinny być posypywane żwirem.

- W innych krajach śniegu nie sprzątają i ludzie się do tego przyzwyczajają - mówiła. Gronkiewicz-Waltz zasugerowała także, że pieniądze, które miasto wydaje na walkę z zimą, można by przeznaczyć na inne cele. Zastrzegła jednak, że na razie ratusz nie zmienia strategii.

Większość "za"

W czwartek wieczorem prawie trzy tysiące osób zagłosowało w sondzie i wyraziło swoje zdanie na ten temat. O godz. 20.00, 65 proc. z nich uważało, że lepiej sypać żwir i czekać na odwilż. 35 proc. było zdania, że służby powinny sypać sól i odśnieżać, aż jezdnie będą czarne.

"Żwir lepszy niż sól"

Internauci, którzy podzielają opinię prezydent miasta, wskazują na podobne rozwiązania zastosowane w innych europejskich miastach. Ponadto przekonują, że sypanie soli jest szkodliwe.

"Żwir zniszczy samochody"

Zwolennicy odśnieżania i sypania soli twierdzą z kolei, że zastasowanie żwiru wiąże się z licznymi zagrożeniami dla kierowców. Zwracają także uwagę, że akcja sprzątania żwiru też wiąże się z wydatkami:

Miasto w tym roku wydało już 18 mln zł na walkę z zimą. - Sytuacja jest poważne - przyznają urzędnicy i zapowiadają, że czas najwyższy pomyśleć o innych sposobach walki z zimą.

par