Internauci: "Euro 2012 będzie wielką klapą"

Najnowsze

| Fakty w Południefot

Na optymizm miejskich i państwowych decydentów odpowiadają kibice. Internauci tvnwarszawa.pl w większości nie mają wątpliwości - ich zdaniem szykuje się wielka klapa na Euro 2012. Tak wynika z naszej sondy, ale nie brakowało też negatywnych komentarzy. Powód? Problemy z dworcami, Stadionem Narodowym i autostradą A2.

Taki komentarz pojawił się pod jednym z naszych tekstów 11 kwietnia. Dlaczego przywołujemy akurat ten?

"3 procent wierzy"

Właśnie wtedy opublikowaliśmy artykuł o wymownym tytule - "Tylko 3 procent wierzy, że Euro 2012 się uda". Z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia wynikało, że właśnie tylu ankietowanych nie lęka się o stan przygotowań i przebieg mistrzostw.

Około dwóch miesiący później, na prawie rok przed rozpoczęciem mistrzostw, o zdanie postanowiliśmy zapytać internautów. Okazja była nie byle jaka - najpierw ujawnione niedoróbki na Narodowym, a później raport Najwyższej Izby Kontroli, z którego wynika, że skala opóźnień i źle wykonanych inwestycji jest tak duża, że może zagrażać prawidłowemu przebiegowi Euro 2012.

Internauci myślą podobnie, 65 proc. biorących udział w sondzie do wtorkowego wieczoru uważało, że mistrzostwa będą wielką klapą, 31 proc. twierdziło, że ostatecznie uda nam się wyjść na prostą. Jedynie 5 proc. było zdania, że mistrzostwa będą sukcesem.

Problemy ze stadionami

Czarnowidztwo potęgują kolejne doniesienia o problemach przy przygotowaniach do sportowej imprezy. Wspomniany już raport NIK wypunktował w samej Warszawie kłopoty z modernizacją dworców Warszawa-Wschodnia i Stadion. Ostatnio kolejarze przyznali, że problemy są też przy przebudowie Centralnego. Jak mówią, wszystkiego na pewno nie uda się naprawić przed imprezą, kłopoty są m.in. z uszczelnieniem.

Internauci komentują:

Od kilku dni niepokojące wieści dochodzą też z budowy Stadionu Narodowego. Narodowe Centrum Sportu wezwało Konsorcjum Alpine-Hydrobudowa-PBG do usunięcia do połowy czerwca niedoróbek na stadionie. Straszy odstąpieniem od umowy. Przyznało też, że są opóźnienia względem harmonogramu budowy.

Jakby trochę na deser (choć ten może być wyjątkowo niesmaczny) pozostały problemy z budową autostrady A2. Na wieść o tym, że chińskie konsorcjum Covec chce zrezygnować z budowy swojego odcinka drogi, na forum tvnwarszawa.pl posypała się lawina komentarzy. Trudno się dziwić - w końcu ukończenie budowy A2 przed Euro 2012 stanęło pod znakiem zapytania.

Zobacz też raport specjalny tvnwarszawa.pl: ROK DO EURO 2012

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty w Południe