Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Intercity szykuje się na falę podróżnych. Kup bilet bez kolejki

Warszawa

Grzegorz Koclęga / PKP IntercityIntercity na Wszystkich Świętych

Dodatkowe pociągi i dłuższe składy to ma być sposób PKP Intercity na tłok w czasie listopadowego długiego weekendu. - Nie trzeba też stać w kolejce do kasy. Bilet możemy kupić przez internet i w nowych biletomatach - przypomina przewoźnik.

113 informatorów pomaga już pasażerom na 17 dworcach w całym kraju. Są ubrani w pomarańczowe kurtki z piktogramem „I” na plecach.

Podróżującym z okazji Wszystkich Świętych wskażą oni odpowiednie pociągi w rozkładzie jazdy i peron, z którego odjeżdża pociąg, poinformują o ewentualnych opóźnieniach, poinstruują, w jaki sposób korzystać z biletomatów na dworcach.

Swoją pracę zakończą 4 listopada.

Dodatkowe pociągi

W związku większą liczbą podróżnych, Intercity uruchomi dodatkowe pociągi.

Dzisiaj i w czwartek (1 listopada) skład Express InterCity (EIC) „Bolesław Prus” pojedzie na trasie: Warszawa – Szczecin - Warszawa.

W nocy z środy na czwartek oraz z czwartku na piątek pociąg Twoje Linie Kolejowe (TLK) „Wojażer” pojedzie dodatkowo na trasie: Kraków Płaszów – Gdynia Główna – Kraków Płaszów.

Na największych stacjach przewoźnik przygotuje również rezerwowe wagony.

Nie trzeba stać do kasy

Pasażerowie przed podróżą mogą sprawdzić frekwencję w pociągach (liczbę zajętych miejsc) na stronie www.intercity.pl. W prawym dolnym rogu znajduje się link „Pociągi – prognoza frekwencji”.

Jak radzi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity, warto zadbać o bilet wcześniej.

- Unikniemy kolejek i swobodnie zarezerwujemy wybrane przez nas miejsce. Bilety na pociągi PKP Intercity możemy kupić w domu przez Internet - nie musimy ich drukować, wystarczy potwierdzenie w telefonie komórkowym czy innym urządzeniu mobilnym, który następnie pokazujemy konduktorowi w czasie kontroli - wyjaśnia.

Obecnie bilety można kupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży e-IC na intercity.pl, w automatach biletowych, za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji BILKOM, czy u konduktora na pokładzie pociągu.

Coraz więcej biletomatów

Oprócz stolicy biletomaty znajdują się już między innymi na dworcach w Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Lublinie czy Jarocinie.

We wszystkich automatach istnieje możliwość zakupu biletów na przejazdy pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex) oraz Express Intercity (EIC), z wyłączeniem miejsc do leżenia oraz sypialnych.

Do końca roku ma być ich w Polsce ponad 150.

Infolinia dla pasażerów

Wszystkie informacje pasażerowie mogą uzyskać na stronie Intercity intercity.pl.

Osoby nieposiadające dostępu do internetu mogą uzyskać informacje, dzwoniąc pod numer ogólnopolskiej infolinii 19 757.

su/mz