Intercity i Koleje Mazowieckie przyjmą pasażerów

Warszawa

fot. TVN24

Pasażerowie, posiadając bilety Przewozów Regionalnych, będą mogli podróżować pociągami Intercity - poinformowała kilka godzin przed rozpoczęciem akcji strajkowej w Przewozach Regionalnych (PR) rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska. Bilety PR mają być też honorowane m.in. w pociągach Kolei Mazowieckich.

- My będziemy jeździć zgodnie z własnym, obowiązującym rozkładem jazdy, czyli będziemy zatrzymywać się na tych stacjach, które są przewidziane w rozkładzie dla naszych pociągów TLK - podkreśliła na antenie TVN24 Sitkowska.

Jak zaznaczyła, PKP Intercity w środę będzie podejmować takie działania, jakie podejmuje na codzień, czyli będzie zwiększać swoje składy jedynie w ramach własnej rezerwy taborowej.

- W ramach porozumienia z Przewozami Regionalymi dotyczącymi strajku na pięciu dworcach kolejowych, tam gdzie odpowiadamy za obsługę megafonów, będziemy informować pasażerów o zmianach w organizacji ruchu - dodała.

Bilety Przewozów Regionalnych będą honorowane także w pociągach Kolei Mazowieckich, Kolei Dolnośląskich i trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej.

Nie będzie komunikacji zastępczej

PR nie uruchomiły autobusowej komunikacji zastępczej, bo wymagałoby to użycia sześciu tys. autobusów oraz zapewnienia w każdym z nich pracownika dbającego o bezpieczeństwo pasażerów, a tych pracowników spółka nie ma.

CZYTAJ WIĘCEJ O PROTEŚCIE

nsz/fac,gak