Inteligentna muzyka dla mas

Warszawa

mat. organizatoraThe Bad Plus

Znakomite amerykańskie trio jazzowa The Bad Plus zagra w piątek wieczorem w studiu im. Lutosławskiego.

Do Warszawy przyjadą po czterech latach przerwy. Latem 2012 roku zagrali dali znakomity koncert z saksofonistą Joshuą Redmanem. Tym razem wracają w podstawowym składzie: Reid Anderson (kontrabas), Ethan Iverson (fortepian) i David King (perkusja).

Zespół powstał pod koniec zeszłego stulecia. Od samego początku zespół unikał szufladek. Grają jazz, ale obficie czerpią z rocka, popu, bluesa, folku i klasyki (np. jazzowa wersja Święta Wiosny Igora Strawińskiego). Najkrótszy i najcelniejszy opis ich twórczości byłby taki: inteligentna muzyka dla masowej publiczności.

"Kreatywność kompozycji, nietypowe brzmienie i niezwykła smykałka do występów na żywo zyskały muzykom ogromną przychylność krytyki i rzesze fanów na całym świecie. Niezwykle płodne, działające w Nowym Jorku trio nieustannie łamie zastane w muzyce zasady i przekracza granice, łącząc różne gatunki i techniki. Trzech wybitnych muzyków grających w doskonałej harmonii od ponad dekady na nowo definiuje, czym może i powinno być muzyczne połączenie fortepianu, kontrabasu i perkusji" – czytamy w zapowiedzi organizatora.

The Bad PlusModzelewskiego 59piątek, godz. 19.30bilety 60 zł