Instytut Reumatologii zawiesza przyjmowanie pacjentów

Warszawa

Kakarakak.warszawa.wikia.com CC BY-SAInstytut Reumatologii w Warszawie

Instytut Reumatologii w Warszawie od najbliższego poniedziałku (3 grudnia) planuje zawieszenie zapisów pacjentów do leczenia w Instytucie na rok 2013 - poinformował rzecznik prasowy placówki Marek Stankiewicz.

Instytut oprócz zawieszenia zapisów pacjentów planuje także ograniczenie bieżących przyjęć pacjentów. Od teraz przyjmowani będą wyłącznie przypadki zagrażające życiu i zdrowiu - podano w oświadczeniu.

Powodem takiej sytuacji jest brak zapłaty Narodowego Funduszu Zdrowia za nadwykonania w klinikach i przychodniach Instytutu.

W drugim półroczu 2011 ich suma wyniosła 561 tys. złotych, w pierwszym półroczu 2012 - 1 mln 331 tys., natomiast w drugim półroczu bieżącego roku 3 mln 341 tys. zł.

- Wstrzymanie zapisów pacjentów skierowanych na leczenie do naszego Instytutu jest skutkiem propozycji przyszłorocznego kontraktu z NFZ o dramatycznie niskiej wartości, która prowadzi wprost do bankructwa Instytutu i naraża naszych chorych na dodatkowe cierpienie, stres i niepewność - poinformował Marek Stankiewicz.

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl/ abs//kdj