Inspektorzy dali zielone światło do otwarcia S8

Warszawa

| izraelskie lotnictwofot. TVN Warszawa

Dopiero jutro okaże się, kiedy można będzie otworzyć trasę S-8, której budowa zakończyła się już w połowie grudnia. Inspektorzy zgodzili się na dopuszczenie do ruchu, mimo - jak mówią - drobnych usterek. Potwierdzenie decyzji nie dotarło jednak do GDDKiA.

Inspektorzy nadzoru budowlanego osobiście sprawdzali, czy drogowe buble na trasie S8 zostały usunięte. Nie znaleźli niedoróbek zagrażających kierowcom, ale ich wątpliwości wzbudziły drobne usterki typu krzywa kostka na chodnikach - stwierdził Jaromir Grabowski, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Podpisali dokument, na którego podstawie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może otworzyć drogę. Wcześniej jednak wyśle na trasę swoją komisję, w której wezmą udział przedstawiciele innych służb, m.in. policji.

GDDKiA obiecuje, że drogę być może uda się otworzyć już we wtorek po południu – powiedział TVN Warszawa Marcin Hadaj, rzecznik prasowy GDDKiA.

1 km za 200 mln

10-kilometrowa droga S-8 to najdroższa drogowa inwestycja w Polsce. Jeden kilometr tej trasy kosztował ponad 200 milionów złotych. Jednak zdaniem urzędników z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad cena nie idzie tu w parze z jakością. Liczba uchybień jest bardzo długa, najpoważniejsze dotyczą grubości warstw biutumicznych i zawartości asfaltu w warstwach bitumicznych.

Czytaj więcej o usterkach

Zdaniem GDDKiA, wykonawca S8 szybko - najpewniej już na wiosnę - poprawi błędy.

Zarzuty drogowców odpiera wykonawca. - Badania, które posiadamy zarówno zamawiającego jak i wykonawcy nie potwierdzają tych zarzutów. Zawartość asfaltu w asfalcie jest zgodna z normą i zgodna z zamówieniem. Wszystkie roboty zostały odebrane przez nadzór, są badania, są dokumenty – mówił kilka dni temu reporterowi TVN Warszawa Włodzimierz Bilski, kierownik budowy S8.

Jednak robotnicy wykonawców prac już poprawiali przydrożne skarpy i uszkodzone betonowe bariery, które także znalazły sie na liście niedoróbek.

Zobacz reportaż Cypriana Jopka

fot. TVN Warszawa
| TVN24 Wrocław, Fakt

Na wciąż zamkniętą trasę S8 z aparatem fotograficznym wybrał się Marek. Internauta przesłał nam na warszawa@tvn.pl zdjęcia i kilka uwag na temat usterek:

Internauta donosi o niedoróbkach - czytaj także na portalu Kontakt 24

par/mz