Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Inni stoją w korku, on wpycha się między rowerzystów. Na koniec awantura

Warszawa

Youtube.com /Stop BuractwuSamochód na ścieżce rowerowej

Jeden z warszawskich rowerzystów nagrał zuchwałą jazdę kierowcy czarnego volvo po ścieżce dla rowerów. Kierowca niebezpieczne lawiruje między rowerzystami i trąbi na pieszych. Próba zwrócenia mu wagi kończy się stekiem wyzwisk pod adresem nagrywającego. Link do nagrania dostaliśmy na Kontakt 24.

Autor nagrania był świadkiem niebezpiecznych manewrów volvo na ścieżce rowerowej w centrum Warszawy. Film opublikował w sieci.

Widać na nim, jak kierowca, aby ominąć korek na Świętokrzyskiej przejeżdża przez przejście dla pieszych i wjeżdża na wytyczony na jezdni pas dla rowerów. Co więcej, najwyraźniej uważa, że ma ścieżce pierwszeństwo, bo lawiruje między rowerzystami i trąbi na tych jadących przed nim. Na koniec bez włączenia kierunkowskazu skręca w ul. Jasną.

W tym miejscu dogania go rowerzysta z kamerą, który zwraca uwagę na jego niebezpieczną jazdę. Kierowca nie czuje się winny i kieruje w stronę autora nagrania serię niecenzuralnych słów.

Przewinienia kierowcy

Autor nagrania wypunktował wszystkie przewinienia bezmyślnego kierowcy. Na niespełna 50-sekundowym video zauważył ich aż 11, m.in. omijanie pojazdów z niewłaściwej strony, jeżdżenie po powierzchni wyłączonej z ruchu, jeżdżenie po drodze rowerowej, trąbienia na pieszych czy próbę zepchnięcia rowerzysty (podjeżdżanie).

Kierowcy kontra rowerzyści

W maju pisaliśmy o kierowcy, który na ul. Wołoskiej wyprzedzał rowerzystę "na żyletkę":

Na zwężeniu, przez podwójną ciągłą
Konrad/warszawa@tvn.pl

Głośno było także o bójce rowerzysty i kierowcy, do której w zeszłym roku doszło na pl. Zbawiciela:

Rowerzysta kontra kierowca
Marek / Kontakt24

Do przepychanek między kierowcą a rowerzystami doszło także przy Słowackiego:

Zatrzymali kierowcę na ścieżce rowerowej

jk