Incydent w siedzibie Krytyki Politycznej. Dymiący przedmiot na pokazie filmu

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plW tym budynku mieści się Krytyka Polityczna

Do siedziby "Krytyki Politycznej" wtargnął mężczyzna, którzy na salę rzucił - według organizatorów pokazu filmu - granat dymny. Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych.

Wszystko wydarzyło się w kamienicy przy ulicy Foksal. W siedzibie "Krytyki Politycznej" odbywała się projekcja filmu "Ona mnie nienawidzi" (She Hate Me), a po nim dyskusja o środowisku homoseksualistów.

- Po godzinie 19:00 do sali wszedł mężczyzna, który rzucił jakimś przedmiotem. Zaczęło się z niego dymić – powiedział Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodaje, kilkadziesiąt osób opuściło salę, gdzie odbywała się projekcja. Na miejscu oprócz policji pojawiła się straż pożarna.

Zdarzenie komentuje Leszek Uliasz z Kampanii Przeciw Homofobii, która organizowała spotkanie. - Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale zagrożenie było jak najbardziej realne. Ludzie byli przerażeni i wszyscy rzucili się do drzwi w jednym momencie – powiedział Uliasz.

"Krytyka Polityczna" to lewicowe pismo wydawane przez Stowarzyszenie Stanisława Brzozowskiego. Jego założycielem i szefem jest Sławomir Sierakowski.

bf//ec