Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Incydent w metrze. Kontroler biletów zepchnięty na szyny

Warszawa

Policja o zdarzeniuTVN24
wideo 2/2

Na stacji metra Marymont doszło do "wymiany zdań" między kontrolerem biletów a jednym z pasażerów znajdującym się na peronie. Jak podaje policja, kontroler został zepchnięty na szyny. Z obrażeniami trafił do szpitala.

- Doszło do wymiany zdań. W pewnym momencie pasażer, który miał okazać bilet, po prostu popchnął kontrolera tak, że spadł na szyny - informuje nas Elwira Kozłowska z komendy policji na Bielanach.

Jak dodaje, do incydentu doszło w poniedziałek wieczorem, a kontroler został przewieziony do szpitala "z obrażeniami ręki".

Policja szuka agresywnego gapowicza

Policja poszukuje mężczyzny, który popchnął pracownika Zarządu Transportu Miejskiego.

- Zabezpieczyliśmy monitoring. Będziemy go analizować, ustalać świadków, przesłuchiwać i prowadzić czynności prowadzące do ustalenia danych personalnych tego mężczyzny oraz zatrzymania go - podaje Kozłowska.

O komentarz poprosiliśmy także Zarząd Transportu Miejskiego. Rzecznik Tomasz Kunert opublikował w tej sprawie komunikat.

"Na szczęście kontroler nie dotknął trzeciej szyny, w której płynie prąd. Upadek był na tyle dolegliwy, iż nie był w stanie samodzielnie wydostać się z torowiska, pomocy udzielił mu drugi kontroler. Doszło do złamania palca ręki i rozcięcia skóry na głowie i przedramieniu poszkodowanego. Zniszczeniu uległo także mobilne urządzenie kontrolerskie. Agresja pasażera, który uciekł z miejsca ataku, mogła zakończyć się tragicznie" - czytamy w nim.

Rzecznik przypomina też, że to nie pierwszy incydent, kiedy pokrzywdzony zostaje kontroler.

"W przeszłości Zarząd Transportu Miejskiego odnotowywał przypadki pobić kontrolerów, ich podrapania czy pogryzienia. Kilka lat temu jeden z agresywnych gapowiczów zaatakował naszego pracownika i odgryzł mu część małżowiny usznej" - przypomina Tomasz Kunert.

Czytaj także o wymianie listw w metrze:

Instalacja nowych listew
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kw/mś