Impreza w Ząbkach. Gospodarz pobity krzesłem i doniczką

Najnowsze


To miało być zwykła, koleżeńska impreza, ale skończyła się pobiciem i splądrowaniem mieszkania gospodarza. Policja zatrzymała już dwóch napastników. Każdemu grozi do 12 lat więzienia.

Arkadiusz B i Marcin K. pojechali do znajomego z Ząbek na imprezę. W pewnym momencie pijani mężczyźni zaczęli bić gospodarza. Zadali mu kilka cisów krzesłem i doniczką z kwiatem. Potem skopali 39-letniego mężczyznę i zzabrali z mieszkania sprzęt rtv i agd o wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Chcieli oszukać policjantów

Gdy pobity mieszkaniec Ząbek ocknął się, zawiadomił policję. Funkcjonariusze szybko pojawili się na osiedlu i natknęli się na złodziei. W torbach nieśli m.in. komputer, dvd, telefon komórkowy, żelazko i ubrania.

38-latek i 23-latek próbowali wmówić policjantom, że właściciel mieszkania pozwolił im to wszystko zabrać. Policjanci nie dali wiary ich zapewnieniom. Właściciel mieszkania potwierdził, że wszystkie rzeczy zostały skradzione.

Do 12 lat więzienia

Poszkodowany miał liczne obrażenia twarzy i głowy, dlatego wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala.

Arkadiusz B. i Marcin K. zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Za rozbój i pobicie grozi i do 12 lat więzienia.

bf/b

Źródło zdjęcia głównego: ksp