Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

IMGW ostrzega. Ślisko na drogach i chodnikach

Warszawa

TVN24IMGW ostrzega

Uwaga kierowcy i piesi - na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko. Taki komunikat wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW alarmuje przed marznącymi opadami i silnymi mgłami. W takich warunkach nawierzchnie pokrywają się warstwą lodu i łatwo jest się przewrócić lub stracić panowanie nad pojazdem. Silne mgły dodatkowo ograniczają widzialność.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.TVN24.PL

II stopień

- Na razie jest bezpiecznie, kiedy przechodzimy chodnikami po Warszawie, ślisko jeszcze nie jest relacjonowała po godz. 15 reporterka TVN24 Olga Bierut.

Jednak dodała, że gorzej może być wieczorem. - Wtedy warto wybrać wygodne buty i po prostu się nie poślizgnąć. Może też nas dziwić, że nad Warszawą zobaczymy coś, co można nazwać smogiem, jednak to mgła, czego tyczy kolejne ostrzeżenie IMGW - mówiła.

W Warszawie do niedzieli do godz. 10 prognozuje się wystąpienie okresami słabych opadów marznącej mżawki, powodującej gołoledź.

Co oznaczają ostrzeżenia?

Ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Alert pierwszego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

TVN Meteo/kz/mś