Iluzja przy fontannach. Bazyliszek wskazuje drogę

Warszawa

Urząd MiastaGraffiti 3D w parku fontann

Przy multimedialnych fontannach na Podzamczu można zajrzeć do podziemnej sterowni, z której wygląda Bazyliszek. Obraz udało się osiągnąć, dzięki trójwymiarowemu graffiti.

Przy multimedialnych fontannach na Podzamczu można zajrzeć do podziemnej sterowni, z której wygląda Bazyliszek. Obraz udało się osiągnąć, dzięki trójwymiarowemu graffiti.

Pokaz "Światła wody" to nie jedyna nowość tego sezonu na Podzamczu. Na chodniku przy fontannie powstało również graffiti 3D.

Iluzja przy fontannach

Malowidło nawiązuje do najnowszego pokazu - dzięki efektowi iluzji, zobaczymy podziemną sterownię, do której drogę wskazał Bazyliszek.

Multimedialny Bazyliszek przyciągnął 31 tysięcy widzów

"Efekt 3D będzie można uwiecznić robiąc zdjęcia ze wskazanego miejsca. Obraz skonstruowany jest tak, aby przechodniom, którzy zbliżają się do niego, ukazała się iluzja 3D. Za realizację tej plastycznej kreacji na Podzamczu odpowiadają artyści z Good Looking" – informują miejscy urzędnicy.

Bazyliszek, czarodziej i Złota Kaczka

Jak podaje Stołeczna Estrada, która zarządza Parkiem Fontann, tegoroczny pokaz to opowieść o podziemnym świecie, po którym prowadzi nas Bazyliszek. W animacjach pojawi się też m.in. Złota Kaczka i czarodziej sterujący neonami, mostami, latarniami oraz fontannami. - Całość to fantastyczna opowieść o tym, jak dostarczana jest moc Warszawie - zapowiada SE.

Obrazom prezentowanym na wodnym ekranie towarzyszą komputerowo sterowane fontanny, światła i lasery oraz muzyka.

Pokaz trwa ok. 25 minut. Można go zobaczyć w każdy piątek i sobotę do 26 września (w maju i we wrześniu start o godzinie 21.00, w czerwcu, lipcu i sierpniu o godzinie 21.30).

TAK WYGLĄDA TEGOROCZNY POKAZ:

Magiczny pokaz w Parku Fontann.
TVN 24

 

ran