Iluminacja zgasła przez budowę metra

Warszawa

fot

To awaria energetyczna zepsuła warszawiakom możliwość podziwiania w pełnej krasie iluminacji na Krakowskim Przedmieściu pierwszego dnia świąt. Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy, że doszło po prostu do spięcia przewodów.

O problemach z iluminacją informowaliśmy 25 grudnia. Na odcinku od skweru Hoovera do Kościoła św. Krzyża nie działało kilkanaście świetlnych ozdób na latarniach i drzewach. Nie świeciła również fontanna przy hotelu Bristol.

"Prozaiczne przyczyny"

Okazało się, że wszystko przez awarię energetyczną przy ul. Świętokrzyskiej. "Latarnie, dekoracje świąteczne są urządzeniami technicznymi, czasami zdarza się, że odmawiają posłuszeństwa ze zwykłych, prozaicznych przyczyn, tym razem stało się to za sprawą awarii energetycznej w rozdzielni, w pobliżu której są prowadzone prace związane z budową II linii metra" - tłumaczy na swojej stronie internetowej ZDM.

Jak dodają urzędnicy, w ciągu kilku godzin awarię usunięto. "Mamy nadzieję, że urządzenia techniczne nie sprawią nam psikusa w noc sylwestrową" - pisze życzeniowo ZDM.

ran/par