Ikarusy wrócą w sylwestra! Sprawdź, gdzie ich szukać

Warszawa

UMIkarusy wyjadą na ulice w sylwestra

Na jeden dzień i jedną noc wysłużone autobusy wrócą na stołeczne ulice. W sylwestra wezmą udział w paradzie oraz dowiozą mieszkańców na koncert, który w tym roku zorganizowany zostanie na błoniach Stadionu Narodowego.

Te węgierskie pojazdy ostatni raz wyjechały na stołeczne ulice w listopadzie.

Potem zjechały do zajezdni. Od grudnia w Warszawie kursują jedynie autobusy niskopodłogowe.

Ikarusy pożegnano na zajezdni:

Jeden z kierowców o ikarusach
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Znowu zabiorą pasażerów

- Sylwester to doskonały moment na pożegnanie tych charakterystycznych autobusów, które służyły stołecznej komunikacji przez ponad trzydzieści lat – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

O godzinie 12.00 ikarusy przejadą w paradzie.

Trasa parady: z pl. Bankowego pojadą ulicami Senatorską, pl. Teatralnym, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, następnie Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, al. Zieleniecką, Zamoyskiego, Lubelską do Dworca Wschodniego. Tutaj przewidziano krótki postój, po czym ikarusy będą kontynuowały jazdę ulicami: Żupniczą, Chodkowską, Mińską, Dwernickiego, Wiatraczną, al. Stanów Zjednoczonych, mostem Łazienkowskim, al. Armii Ludowej, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II, Popiełuszki, Słowackiego, Włościańską do pętli Metro Marymont.

Od godziny 18.00 do 3 w nocy będą obsługiwały specjalną linię 280, kursującą co 10 minut na trasie: Metro Ratusz Arsenał – Al. Solidarności – Jagiellońska – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – Dw. Wschodni (Lubelska).

Będzie nią można dojechać na miejskiego sylwestra, który w tym roku zostanie zorganizowany na błonach Stadionu Narodowego.

Więcej o imprezie sylwestrowej:

Hanna Gronkiewicz-Waltz o Sylwestrze na błoniach Narodowego
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

su/mz