Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Ikarus jest męski"

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plMówi Michał Kowalski, zwycięzca konkursu

- Jest świetny dla kogoś, kto lubi ryk silnika, niewygodną jazdę, niemiłosierne odczucia ruchowe – wymienia "zalety" ikarusa zwycięzca konkursu ZTM na najlepsze fotografie autobusu tej marki.

Najlepsze zdjęcia ikarusów poznaliśmy w środę. Wygrał Michał Kowalski. – To nie jest delikatny autobus, jest męski, chociaż to może głupio zabrzmieć – śmieje się.

"Jak w koparce"

Jak przyznaje, lubi większe samochody, koparki, czy czołgi. - To jest pojazd, w którym można poczuć się jak w koparce - mówi o ikarusie zwycięzca konkursu.

Zamiłowanie do robienia zdjęć autobusom, przyszło wraz z sentymentem do komunikacji miejskiej. Michał kupił specjalny aparat, czytał fachową prasę i ćwiczył. - Czasami "kadruję"wzrokiem, widzę jakieś ciekawe sytuacje z pojazdem komunikacji miejskiej, które mogą dobrze wyglądać. Zwykle autobus dobrze wygląda na zakręcie. Takich zdjęć warto jest szukać, wyjdą wtedy świetnie – radzi Michał Kowalski.

"Zapadły w pamięć"

O zamiłowaniu do komunikacji miejskiej mówi też Krzysztof Piasecki, który zajął III miejsce w konkursie ZTM. - Robię zdjęcia różnych autobusów, nie tylko ikarusów. Jednak je najdłużej pamiętam z dzieciństwa i najbardziej w pamięć mi zapadły – wyjaśnia Piasecki.

PRACE ZWYCIĘZCÓW MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ

Mówi Krzysztof Piasecki, zdobywca III miejsca
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

ran//ec