II linia metra najwcześniej 14 grudnia

Metro WarszawskieMetrem pojedziemy 14 grudnia?

Centralnym odcinkiem II linii metra pojedziemy najwcześniej 14 grudnia - zapowiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z "Gazetą Stołeczną". - Do tego czasu odbiory zostaną zakończone. Termin jest realny - przekonuje rzecznik ratusza, Bartosz Milczarczyk.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu prezydent żartowała, że zaplanowała sobie prezent gwiazdkowy w postaci funkcjonującego centralnego odcinka drugiej linii metra.

- Mam nadzieję, że będziemy przemieszczać się między Wolą a Pragą na zakupy świąteczne - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Teraz, w rozmowie z "Gazetą Stołeczną", poinformowała, że 14 grudnia to "najwcześniejszy bezpieczny termin otwarcia II linii metra".

- Chcielibyśmy żeby tego dnia metro ruszyło. Do tego czasu odbiory zostaną zakończone. Wszystko wskazuje na to, że termin ten jest realny - precyzuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy ratusza.

Znajdują usterki

Tymczasem trwają odbiory. Komisja znajduje usterki. Milczarczyk zapewnił, że wszystkie są usuwane na bieżąco.

Jeden z urzędników zajmujących się budową metra, przekonywał w rozmowie z nami, że usterki są raczej drobne. - Chodzi na przykład o brakujące guzki na peronach. Nie ma żadnych wad konstrukcyjnych - powiedział.

O tym, że nie ma poważnych problemów, zapewnia w poniedziałek w rozmowie z reporterem TVN24 rzecznik Metra Warszawskiego.

- Gdyby były poważne usterki, to przerwalibyśmy odbiory i rozpoczęli naliczanie kar umownych - twierdzi Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego. Jak dodaje, nic takiego nie ma miejsca, czyli nie ma poważnych usterek. Budowę metra porównuje do remontu mieszkania. - Nawet przy małym remoncie zdarzają się usterki, wiec przy tak dużej inwestycji nie da się ich wyeliminować - dodaje rzecznik.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz o otwarciu II linii metra:

Prezydent Warszawy o otwarciu II linii
Prezydent Warszawy o otwarciu II liniiTVN24

Głos metra

Głosem II linii metra wybrany został Maciej Gudowski. To on przeczyta komunikaty z nazwami stacji, które usłyszymy w wagonach podziemnej kolejki. Gudowski otrzymał najwięcej głosów w plebiscycie stołecznego ratusza i Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Maciej Gudowski jest znanym polskim lektorem filmowym i radiowym. Na swoim koncie ma tysiące "przeczytanych" filmów, między innymi: "Dynastię", "Matrix", "Pulp Fiction", "Władcę pierścieni - Drużynę pierścienia", "Latający cyrk Monty Pythona", "Z Archiwum X", "Tango and Cash" i produkcje o Jamesie Bondzie.

Posłuchaj zapowiedzi stacji:

Głos II linii metra
Głos II linii metraProgram I Polskiego Radia / metro.waw.pl

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie

Pozostałe wiadomości