Idą upały, ale zostaną na chwilę

Warszawa

| Eurosportfot. tvnmeteo.pl

Lato dla większości z nas oznacza słońce i wysokie temperatury. Na te ostatnie będziemy musieli jednak trochę poczekać- informuje tvnmeteo.pl. 16-dniowa prognoza pogody pokazuje, że upały przyjdą w najbliższy wtorek i środę, ale szybko ustąpią chłodniejszej masie powietrza.

Synoptycy zapowiadają bardzo słoneczny i prawdziwie letni wtorek. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 25 st. C na Podlasiu do 31 st. C na zachodzie Polski.

Jeszcze lepiej zapowiada się pogoda w środę. Rano prawie cały kraj przywita piękne słońce i bezchmurne niebo. Nieco mniej powodów do wczesnego wstawania będą mieli mieszkańcy Polski południowo-wschodniej. Tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze.

Kapryśny początek lipca

W środę pogoda nieco się popsuje. Pierwsza dekada lipca będzie bardzo kapryśna. Nie powinniśmy spodziewać się upałów.

- Dopiero koło 10 lipca nastąpi przebudowa pola barycznego w Europie i przyjdą z południa typowe lipcowe upały – mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

W świetle prognoz Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA) w Polsce pierwsza dekada lipca zapowiada się dość chłodna. Często będą nad Polską przechodzić przelotne opady deszczu. Lokalnie w całym kraju występować mogą bardziej i mniej gwałtowne burze.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

tvnmeteo.pl//usa, mm//aq, ms