"I ty możesz zostać bezdomnym". Uklękli dla tych, którzy zaliczyli życiowy upadek

Warszawa

piotrharwas / Kontakt 24Uklękli dla bezdomnych

"I ty możesz zostać bezdomnym" - kartki z takim napisem trzymali uczestnicy akcji będącej gestem solidarności z osobami, które znalazły się na życiowym zakręcie, a ich domem stała się ulica. Ujmującą fotogalerię z "Dnia Ludzi Bezdomnych" na Kontakt 24 zamieścił Reporter 24 o nicku piotrharwas.

- Punkt 15:00 dziesiątki osób uklękły w centrum w geście solidarności z ludźmi, których bieda i trudności życiowe rzuciły na kolana - napisał na Kontakt 24 piotrharwas.

Akcję przeprowadzano we wtorek przy stacji metra Centrum z okazji "Dnia Ludzi Bezdomnych". Osoby biorące w niej udział trzymały kartki z napisem "I ty możesz zostać bezdomnym". To wyraźny sygnał mówiący o tym, że nigdy nie wiadomo, kogo może dotknąć bezdomność.

Aż 580 bezdomnych w naszym kraju ma wyższe wykształcenie (to 2 proc. wszystkich bezdomnych). Najwięcej (44 proc.) jest wśród nich osób z wykształceniem zawodowym. 33 proc. bezdomnych legitymuje się wykształceniem podstawowym, a 16 proc. - średnim.

Akcję zapoczątkował Kotański

14 kwietnia w Polsce obchodzony jest nieoficjalny Dzień Ludzi Bezdomnych. Inicjatywę zapoczątkował Marek Kotański, człowiek, który w trakcie swojego życia zetknął się z wieloma osobami, które z różnych powodów nie miały dachu nad głową lub popadły w tarapaty. Dla tych, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie założył Ruch Wychodzenia z Bezdomności Markot.

Czytaj także na Kontakcie 24

popi,PAP/sk