Huebner "jedynką" do europarlamentu. Kandydują także Kosecki i Rosati

Warszawa

TVN 24Danuta Huebner

Była unijna komisarz Danuta Huebner będzie "jedynką" PO w wyborach do PE w Warszawie - poinformowały PAP źródła we władzach mazowieckiej PO. Na kolejnych miejscach znajdą się Dariusz Rosati i Paweł Zalewski, a z ostatniego miejsca wystartuje Roman Kosecki.

Sekretarz mazowieckiej PO Marcin Kierwiński poinformował PAP, że zarząd PO na Mazowszu zarekomendował we wtorek kandydatów na dwie listy do PE: stołeczną i mazowiecką. Na każdej z nich znalazło się 10 kandydatów.

Politycy, satyryk i piłkarz

Z Warszawy obok Huebner, szefa sejmowej komisji finansów publicznych Dariusza Rosatiego oraz europosła PO Pawła Zalewskiego kandydować mają m.in. posłanki PO Alicja Dąbrowska i Alicja Olechowska oraz europoseł, aktor i satyryk Tadeusz Ross (objął mandat europosła w 2013, zastępując Rafała Trzaskowskiego), a z ostatniego miejsca wystartuje wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Roman Kosecki.

Zarząd nie rozstrzygnął natomiast, kto otworzy mazowiecką listę Platformy; są dwie możliwości: "jedynką" będzie była pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera albo wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Kandydować będzie też m.in. obecna europosłanka Jolanta Hibner.

W stolicy liczą na 2-3 mandaty

Jak powiedział Kierwiński, nie zapadła formalna decyzja o kolejności kandydatów na listach. Eurolisty do PE zatwierdzi 22 marca rada krajowa partii. Politycy PO nieoficjalnie mówią, że w Warszawie liczą na 2-3 mandaty, na Mazowszu na jeden.

PAP/b