Holowanie na Solcu. "Czujemy się pokrzywdzeni"

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plNie mamy gdzie parkować - tłumaczą się mieszkańcy

Mieszkańcy Solca zaalarmowali tvnwarszawa.pl, że w nocy odholowano z ich ulicy około 20 samochodów. Znaki zakazu były – przyznają, ale narzekają, że nie mieli gdzie przestawić aut.

- Na ulicy Solec były trzy holowniki i zwozili całą noc - opisuje jeden z mieszkańców. Zaznacza, że zakaz parkowania w miejscu, w którym zabierano pojazdy, zaczął obowiązywać po północy.

- Od rana szukamy swojego samochodu - narzeka młoda kobieta.

Z tymi, którym odholowano samochody, spotkaliśmy się w siedzibie straży miejskiej w Al. Jerozolimskich, gdzie przyszli załatwić formalności, by swoje auta odzyskać.

Wyliczyli, że muszą teraz zapłacić około 600 zł.

"Nikomu nie przeszkadzaliśmy"

Jak mówią, problem powoduje remont fragmentu ulicy. Znikają miejsca parkingowe. Ludzie narzekają, że nie dostali alternatywy, a mają wykupiony abonament parkingowy dla mieszkańców. Cieszą się z remontu i nie zaprzeczają, że złamali zakaz, ale oczekują ułatwień.

- W weekend mieszkańcy uznali, że nie będą nikomu przeszkadzać. Część osób zgłupiała od liczby znaków. Czujemy się pokrzywdzeni. Nikomu nie przeszkadzaliśmy w danym momencie - podkreśla mężczyzna, którego dziwi masowe holowanie.

Nie robiliśmy tego z premedytacją - tłumaczy mieszkanka
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

"Oznakowanie było prawidłowe"

Strażnicy miejscy pracujący w Al. Jerozolimskich nie chcieli skomentować tej sytuacji. Odesłali nas do swojej rzeczniczki prasowej. Nie udało nam się z nią skontaktować.

W rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Monika Niżniak komentowała, że oznakowanie na Solcu było prawidłowe, a straż miejska nie ma kontaktów do kierowców, by powiadamiać ich o możliwości odholowania.

Do sprawy będziemy wracać.

Od rana próbujemy odzyskać samochód - opowiada mieszkanka
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

lata/mz