Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Hollywood w Warszawie. Jako pierwszy Al Pacino

Warszawa

Universal PicturesAl Pacino w swojej najgłośniejszej roli - w "Człowieku z blizną" z 1983 roku.

Al Pacino we wrześniu przyjedzie do Warszawy. Będzie pierwszą hollywoodzką gwiazdą, która weźmie udział w cyklu spotkań "An Evening with...", podczas których publiczność będzie mogła zadawać pytania swoim idolom.

Spotkania będą odbywały się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Organizatorzy przewidują, że na widowni zasiądzie ok. 1,7 tys. widzów.

Pierwszą gwiazdą spotkań będzie 74-letni Al Pacino. Aktor wielką sławę zawdzięcza przede wszystkim rolom Michaela Corleone w "Ojcu Chrzestnym" i Tony'ego Montany w "Człowieku z blizną". Znany jest również z takich hitów, jak "Zapach kobiety", "Donnie Brasco", "Adwokat diabła" czy "Bezsenność".

Z polskimi fanami spotka się 22 września. Wywiad z nim przeprowadzi Sandro Monetti - brytyjski dziennikarz i znawca Hollywood mieszkający na stałe w Los Angeles. Pytania będzie mogła zadawać również publiczność. Ułatwić ma to zapewnione tłumaczenie symultaniczne.

"Ceny są adekwatne"

Aby porozmawiać z amerykańskim gwiazdorem, trzeba kupić bilet. Ceny od 500 zł do 2,5 tys. zł.- Uważam, że ceny są adekwatne do rangi artysty - powiedział Maciej Wilk, pomysłodawca cyklu. Dodał, że należy pamiętać, iż organizacja takiego wydarzenia pociąga za sobą ogromne koszty, w tym honorarium dla artysty.

Zainteresowanie biletami jest bardzo duże. Mimo że zaczęto je sprzedawać ponad tydzień temu, liczba rezerwacji i zamówień stale rośnie.

Twórca serii "An Evening with..." nie chce zdradzić nazwisk kolejnych artystów, którzy odwiedzą Warszawę. Cykl ma trwać około trzech lat, z prezentacją jednej do dwóch gwiazd w ciągu roku.Część dochodu ze sprzedaży biletów ma zostać przekazana na rzecz Fundacji Bator Tabor, pomagającej chorym dzieciom.

PAP, gk//rzw/zp