Hofmanowi zabrakło 9 sekund. Półmaraton ponad podziałami

TVN Warszawa

twitter.com/TVN24Politycy o swoich wynikach w półmaratonie

To był rekord w historii tej imprezy - w niedzielę ulicami stolicy przebiegło ponad 13 tys. uczestników już 10. Półmaratonu Warszawskiego. W gronie mniej lub bardziej doświadczonych biegaczy znaleźli się też m.in. były poseł PiS Adam Hofman oraz pracownicy polskiego MSZ.

Uczestnicy półmaratonu wystartowali kilka minut po godz. 10 z ulicy Królewskiej w centrum Warszawy. Ponad 21-kilometrowa trasa wiodła ulicami Śródmieścia i Mokotowa. Na mecie biegu zameldowało się kilkanaście tysięcy zawodników. Wśród nich m.in. były poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman.

Zabrakło kilku sekund

Były rzecznik PiS o swoim udziale napisał na Twitterze. Pod zdjęciem z półmaratonu przyznał, że był to jego pierwszy w życiu bieg. Pochwalił się też czasem: bieg zajął mu godzinę, 50 minut i 9 sekund.

Dodał jednocześnie, że zaledwie 9 sekund dzieliło go od uzyskania czasu, jaki założył sobie przed startem.

Na trasie półmaratonu pojawili się też pracownicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych: rzecznik resortu Marcin Wojciechowski oraz szef biura prasowego MSZ Michał Safianik.

Safianik zamieścił też na Twitterze swoje zdjęcie z dziennikarzem TVN24 i RMF FM, Konradem Piaseckim. "Z podziękowaniami dla Warszawiaków za piękny doping i cierpliwość" - napisał szef biura prasowego MSZ.

Podium dla Kenii

Najszybciej w tegorocznej edycji półmaratonu pobiegł Kenijczyk, Limo Kiprop. Pokonanie całej trasy zajęło mu 1:00:52 sekundy. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli także zawodnicy z Kenii: John Lotiang z czasem 1:01:17 oraz Boniface Kongin, który pokonał trasę półmaratonu w 1:02:10.

Nieco więcej, bo 1:04:34 potrzebował na przebiegnięcie półmaratonu najlepszy z Polaków, Adam Nowicki z Gostynia. - Choć rekordy dziś nie padły, to według mnie trasa była szybka, mnie się podobało. Byłem dobrze przygotowany, ale oczywiście podbieg na 18. kilometrze dawał się we znaki - podsumował w rozmowie z PAP Nowicki.

Kenijczycy najlepsi w półmaratonie
TVN24

Więcej na TVN24.pl

ts\mtom / Źródło: Twitter, tvn24.pl, PAP