Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Historyczne mundury i 100 rumaków w defiladzie na 11 listopada

Warszawa

R. Motyl / umDefilada kawalerii w 2011 roku

100 koni i 260 rekonstruktorów weźmie udział w uroczystościach w ramach 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada mieszkańcy stolicy będą mogli zobaczyć przemarsz wojsk piechoty z różnych okresów historii naszego państwa.

Kawalerzystów w mundurach i konie, które wezmą udział w uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza, będzie można podziwiać już od 10.00 w niedzielę w Ogrodzie Saskim.

Potem defilada

Po oddaniu hołdu na pl. Piłsudskiego, ulicami Warszawy przejdzie defilada, w której weźmie udział ponad 260 rekonstruktorów.

Parada wyruszy o 13.15 i przemaszeruje przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie do pl. Na Rozdrożu.

Tegoroczna defilada historyczna przygotowana przez m.st. Warszawa będzie częścią marszu "Razem dla Niepodległej", którego organizatorem jest Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

UTRUDNIENIA W RUCHU

Podczas defilady niepodległości (od ok. godz. 13.15) wyłączony z ruchu zostanie Trakt Królewski (ciąg ulic Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie), na odcinku od ul. Królewskiej do pl. Na Rozdrożu.

Czasowo, na okres przemarszu rekonstruktorów, zostanie wstrzymany ruch samochodowy i tramwajowy w Al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Wojska Polskiego.

su/mz