Historia tramwajów na jednym... "płotalu"

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plTramwajowy mural na Woli

Płot wolskiej zajezdni tramwajowej zamienia się w jeden z najdłuższych murali w stolicy. Artyści malują dzieło przedstawiające niemal wszystkie modele tramwajów, które na przestrzeni lat kursowały po Warszawie. Zobaczymy tam zarówno wiekowy tramwaj konny, jak i najnowszego Jazza.

Żywe kolory i warszawskie symbole, a pośród nich - większość tramwajów, które woziły mieszkańców stolicy. Właśnie tak będzie wyglądał ponad 100-metrowy mural, który pokryje ogrodzenie zajezdni przy Siedmiogrodzkiej.

Jak informują Tramwaje Warszawskie, będzie to najdłuższy mural o tej tematyce w Polsce. Autorzy namalowali na nim most Poniatowskiego, którym suną różne modele tramwajów. W dole, Wisłą płynie nawet tramwaj... wodny.

Nie zabrakło też charakterystycznych elementów warszawskiego krajobrazu - Poniatówki i zachodniego brzegu z wieżowcami w tle. Całości strzeże syrenka z tarczą i mieczem. W drugiej części znalazł się przystanek, na którym zatrzymuje się nowoczesna Pesa. W tle widać panoramę miasta.

Artyści planują zakończenie prac w przyszłym tygodniu. Tymczasem Tramwaje Warszawskie chwalą się, że ci, którzy widzieli już mural, nadali mu nową nazwę - "płotal".

kk/r