Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

"Hello 2017". Wielki sylwester na placu Defilad

TVN Warszawa

TVN24Ostatnie przygotowania

Sprawdzenie świateł, laserów, nagłośnienia - trwają ostatnie przygotowania do wielkiej imprezy sylwestrowej z TVN pod hasłem "Hello 2017". O 10 przed Pałacem Kultury i Nauki zaczęły się kolejne próby artystów. Do jutrzejszego występu przygotowywać się będą między innymi Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, LemON i zespół Kombii.

Mimo, że impreza rozpoczyna się w sobotę, to od kilku dni w centrum stolicy słychać gwar, muzykę, a także śpiew artystów przygotowujących się do występu. W pocie czoła pracuje tam też wiele osób odpowiedzialnych za przygotowanie sceny, nagłośnienia i terenu zabawy dla widzów.

- Bardzo intensywny tryb pracy na scenie. Sprawdzenie ostatnich świateł, ostatnich laserów. No i przede wszystkim artystów. Wczoraj mieli okazję wypróbować swoje utwory i przetestować możliwości sceny - relacjonuje Justyna Kosela, reporterka TVN24, która podgląda to co dzieje się przed Pałacem Kultury i Nauki.

W piątek swoje próby będą mieli między innymi: Agnieszka Chylińska, Antek Smykiewicz, Andrzej Piaseczny,a także LemON i zespól Kombii. Dzień wcześniej do sobotniego występu przygotowywali się Anna Wyszkoni, Cleo, Lady Pank, a także Sound’N’Grace.

"Cztery tysiące ładunków"

Impreza sylwestrowa zacznie się o 19. Organizatorzy spodziewają się nawet 50 tyś. uczestników, którzy pod chmurką i przy ulubionych piosenkach będą chcieli przywitać nadejście Nowego Roku. Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do stolicy, przygotowano transmisję. Od 19.45 do 1.30, emocje z Placu Defilad można będzie poczuć oglądając telewizję TVN.

Wśród artystów, którzy wystąpią podczas sylwestrowej nocy będą m.in.: Agnieszka Chylińska, Sound’N’Grace, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Lady Pank, Kombi, LemON, Cleo, Andrzej Piaseczny, Ania Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Natalia Nykiel, Daria Zawiałow oraz Jula.

Kulminacyjnym momentem ma być pokaz sztucznych ogni, który potrwa aż cztery minuty. - O północy, kiedy zegar ogłosi, że nadszedł Nowy Rok, zobaczymy gigantyczny pokaz sztucznych ogni, ponad 4 tys. ładunków - zapowiadał pod koniec listopada Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Zobacz jak wyglądały czwartkowe próby:

Kulisy sceny na Placu Defilad
TVN24

md/mś