Hanna Gronkiewicz-Waltz milczy

Warszawa

TVN24Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o pełnomocnictwach

Głos zabrał Piotr Guział, wypowiedzieli się też przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, ale milczy sama zainteresowana. Hanna Gronkiewicz-Waltz na razie nie skomentowała samego referendum i sondażowych wyników.

Wyjątkowo aktywna w okresie przed 13 października, prezydent stolicy milczy. Nie komentuje referendum w sprawie swojego odwołania, nie ma też komunikatów z ratusza z jej cytatami. Co więcej, zamarły też społecznościowe profile Gronkiewicz-Waltz na Facebooku i Twitterze.

Prezes PiS też milczy

W międzyczasie referendum, a także sondażowe wyniki, zdążył skomentować między innymi Andrzej Halicki z PO, a także jeden z głównych jego inicjatorów Piotr Guział. Wypowiedzieli się też politycy Prawa i Sprawiedliwości w osobach: rzecznika prasowego Adama Hofmana i szefa warszawskich struktur partii Mariusza Kamińskiego.

Aktywny w ostatnich dniach Jarosław Kaczyński milczy. Biuro prasowe PiS zapraszało na wystąpienie prezesa w komunikacie wysłanym do mediów o godz. 16.34. Ale tuż przed godz. 19 poinformowano, że spotkanie odbędzie się w poniedziałek, po podaniu oficjalnych wyników referendum.

W poniedziałek usłyszymy też komentarz Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy będzie gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i". O godz. 20 w TVN24.

Wyniki sondażowe

Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostaje na stanowisku prezydent Warszawy - wynika z sondażu TNS Polska dla TVN24. Frekwencja okazała się zbyt niska, aby referendum było ważne.

Prezydent Warszawy zostaje
TVN24

ran//ec