Hanna Gronkiewicz-Waltz coraz mniej popularna

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Spada poparcie dla Hanny Gronkiewicz-Waltz – tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych w ramach "Barometru Warszawskiego". – To efekt podejmowania trudnych, ale niezbędnych z punktu rozwoju miasta decyzji – przekonuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Choć spadek jest znaczny – o 13 punktów procentowych – to nadal poparcie utrzymuje się na wysokim poziomie. Przed rokiem dobrze działania prezydent oceniało 68 proc. ankietowanych, teraz "tylko" 55 – wynika z badań zleconych przez ratusz.

Efekt podwyżek?

Coraz mniej osób jest też przekonanych do sposobu, w jaki Hanna Gronkiewicz-Waltz zarządza miastem. Że jest dobrym gospodarzem uważa 57 proc. ( przed rokiem 70 proc.) ankietowanych.

Skąd takie różnice? W ratuszu przekonują, że to efekt podejmowania trudnych decyzji. – Chodzi chociażby o decyzję dotyczące podwyżek cen biletów, czy opłat za przedszkola i żłobki – wylicza Bartosz Milczarczyk. – Mogły wpłynąc negatywnie na opinię mieszkańców, ale były niezbędne – dodaje.

1100 osób

Badania w ramach "Barometru Warszawskiego" przeprowadzane są dwa razy do roku – na losowej, reprezentatywnej grupie osób. Ankieterzy przeprowadzają wywiady w domu respondentów. W każdym badaniu uczestniczy 1100 osób w wieku 15 lat i więcej.

Maksymalny statystyczny błąd pomiaru dla tej wielkości próby wynosi +/- 3 proc.

ran//ec