Hałas w Dolinie Służewieckiej. Ratusz obiecuje "wnikliwą" analizę

Warszawa

Hałas w Dolinie Służewieckiej Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Po interpelacji radnej miasto zapowiada, że zbada poziom hałasu w Dolinie Służewieckiej. Powstać ma również nowa mapa akustyczna stolicy.

"Zwracam się z prośbą o zniwelowanie hałasu na odcinku ulicy Dolina Służewiecka, od Wilanowskiej do Puławskiej" - napisała do Hanny Gronkiewicz-Waltz Ewa Łuczyńska, radna miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Mapa do 30 czerwca

Władze Warszawy zapewniają, że prowadzona jest długofalowa polityka walki z hałasem. A co 5 lat powstaje nowa mapa akustyczna, a także program ochrony środowiska.

"Obecnie Biuro Ochrony Środowiska sporządza nową mapę akustyczną. Przewidywany termin realizacji to 30 czerwca 2017 roku" - zapowiada w odpowiedzi na interpelację Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

Potem miasto ma zaktualizować program ochrony środowiska przed hałasem.

"W obowiązującym programie dla obszaru obejmującego ul. Dolina Służewiecka w rejonie od al. Komisji Edukacji Narodowej do ul. Anyżkowej zaproponowano, jako środek ochrony akustycznej, sterowanie organizacją ruchu przy pomocy sygnalizacji świetlnej. Zadanie to zaplanowane zostało do realizacji w celach średniookresowych po 2019 roku" - zaznacza Olszewski.

Na podstawie nowej mapy te plany mają być korygowane.

Wnikliwa analiza

Na problem z hałasem zwracają uwagę również mieszkańcy. Dlatego Olszewski zapewnia, że w trakcie aktualizacji programu ochrony środowiska przed hałasem Dolina Służewiecka zostanie objęta "wnikliwą" analiza akustyczną.

"Jeżeli przeprowadzona analiza nowej mapy akustycznej wskaże przekroczenia w zakresie hałasu drogowego, teren ten zostanie objęty działaniami nowego programu" – zapewnia wiceprezydent.

ran/pm/jb