Gwiazdy z Polski i Ukrainy na Stadionie Narodowym

Warszawa

http://www.stadionnarodowy.org.plKolejny mecz na Narodowym

Stadion Narodowy nie odpoczywa od imprez sportowych. Po meczu Legia - Sevilla na murawę areny Euro 2012 zawitają 29 kwietnia drużyny Polski i Ukrainy. W rolę piłkarzy wcielą się znani artyści.

Wielki Mecz Gwiazd Obu Narodów – pod takim hasłem odbędzie się spotkanie na Narodowym. Artyści z państw - gospodarzy tegorocznych mistrzostw Europy w Piłce Nożnej zmierzą się w niedzielę o godz. 15.15.

Aktorzy, ale też piłkarze

Kto będzie bronił biało-czerwonych barw? W składzie znaleźli się m.in. aktorzy Marcin Dorociński, Paweł Deląg, Mateusz Damięcki czy Kuba Wesołowski. Ale też raperzy Mezo i Liber, a także piłkarze: Tomasz Iwan i Radosław Majdan.

Polscy kibice rozpoznają zapewne również znane twarze wśród graczy z Ukrainy. To m.in. tancerz Żora Koroliow i aktor Oleg Sawkin.

Dla domów dziecka

Na stadion będzie można wejść już po godz. 13. "Na terenie tej pięknej areny rozpocznie się akcja społeczna 'Kocham Polskę' i będzie trwała do godziny 17:00. Przewidziane są atrakcje dla dzieci i dorosłych - występy artystyczne oraz inne aktywności" – czytamy na stronie poświęconej meczowi.

Część dochodów ze spotkanie zostanie przekazanych na domy dziecka w Polsce i na Ukrainie.

Cena biletu: 15 zł

CZYTAJ WIĘCEJ O MECZU I DOSTĘPNYCH MIEJSCACH NA TRYBUNACH

Jak dojechać?

W godzinach 12.00 – 17:00 ulica Francuska, w obu kierunkach (na odcinku rondo Waszyngtona – ulica Zwycięzców), zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. W związku z tym, autobusy 117, 138 i 146 pojadą objazdem ulicami Zwycięzców i Saską.

Około godziny 12.30 zostaną uruchomione dodatkowe linie:- tramwajowa 77 z placu Narutowicza do ronda Wiatraczna- autobusowa 909 z placu Hallera do ronda WaszyngtonaLinia tramwajowa 77 i autobusowa 909 będą kursowały do około godziny 15.00.

Jak wrócić?Po zakończeniu meczu (od około godziny 17:00) z ruchu kołowego i tramwajowego będą wyłączone:- ulica Francuska (na odcinku rondo Waszyngtona – ulica Zwycięzców)- Al. Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona (obie jezdnie wraz z torowiskiem w obu kierunkach, na odcinku od ronda de Gaulle’a do ulicy Saskiej, wraz z łącznicami mostu Poniatowskiego z ul. Wybrzeże Szczecińskie oraz z ul. Wioślarską)- al. Zieleniecka (na całej długości w obu kierunkach) - trasa tramwajowa w Al. Jerozolimskich na odcinku od pl. Starynkiewicza do ul. Targowej i ronda Wiatraczna.

W związku z tym linie 7,8, 9, 22, 24, 25 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Dodatkowo, zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza Z, która będzie kursowała na trasie: PL. ZAWISZY 03 - Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - pl. Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Wioślarska – Solec – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – WIATRACZNA 03 - al. Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński - most Łazienkowski - al. Armii Ludowej - pl. Na Rozdrożu - Al. Ujazdowskie - pl. Trzech Krzyży - Nowy Świat - Al. Jerozolimskie - PL. ZAWISZY 03.

SPRAWDŹ SZCZGÓŁY

ran/roody/bako