Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Gwałtowna ulewa: zalane ulice, stanęło metro i tramwaje

Najnowsze

TVN24Ulewa nad Warszawą

Zamknięte cztery stacje metra, unieruchomione tramwaje, opóźnione autobusy i zamknięte ulice. To skutki ulewy, która w niedzielę przeszła nad Warszawą.

Ulewa dosłownie przetoczyła się nad miastem i natychmiast spowodowała liczne utrudnienia.

Po godz. 17.00 policja informowała o utrudnieniach na Wisłostradzie od mostu Grota Roweckiego do centrum w obu kierunkach. Całkowicie zamknięto ruch od ul. Krasińskiego do ul. Grodzkiej w obu kierunkach. Woda utrudniała także ruch na ul. Powązkowskiej, Armii Krajowej pod ul. Mickiewicza w obu kierunkach, ul. Dźwigowej w tunelach pod torami kolejowymi w obu kierunkach i na trasie Toruńskiej, która została zamknięta od ul. Powązkowskiej do ul. Modlińskiej.Dopiero po kilku godzinach udało się przywrócić normalny ruch na Wisłostradzie. Wieczorem nie działały za to latarnie przy tej trasie od mostu Gdańskiego do Centrum Olimpijskiego i od Gwiaździstej mostu Marii Skłodowskiej-Curie.

Kilkaset interwencji

Rzecznik stołecznej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Grzegorz Mszyca powiedział PAP, że w wyniku niedzielnej ulewy nad Warszawą było wiele wezwań dotyczących podtopień. Jak zaznaczył, do ich usuwania zostały skierowane wszystkie jednostki stołecznej straży pożarnej, a mimo to są wezwania, które - jak mówił - czekają w kolejce.

Paweł Frątczak, rzecznik państwowej straży pożarnej dodał po godz. 16, że w stolicy strażacy musieli interweniować już ponad 200 razy.

Metro, tramwaje i autobusy

W związku z ulewnymi deszczami na ponad trzy godziny zamknięto cztery stacje metra. Podziemna kolejka od godz. 17.30 jeździ już normalnie na całej długości. CZYTAJ WIĘCEJ

Nie kursowały także autobusy i tramwaje. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że wciąż mogą występować utrudnienia na wielu liniach.

Zwalone drzewo zablokowało po południu tory tramwajowe w rejonie mostu Gdańskiego. - Drzewo spadło po śródmiejskiej stronie Wisły, kilkadziesiąt metrów przed miejscem, gdzie tramwaje wjeżdżają do tunelu prowadzącego na most Gdański – relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu była straż pożarna i przedstawiciele Tramwajów Warszawskich. Jak informował ZTM, w wyniku uszkodzenia trakcji tramwajowej w rejonie Parku Traugutta nie ma możliwości przejazdu dla tramwajów linii 1, 4, 6 oraz 37.

... i na Woli

Linie kierowane były na trasy objazdowe. Zarząd Transportu Miejskiego informował też, że w wyniku zalania tunelu na skrzyżowaniu Al. Prymasa Tysiąclecia/Obozowa ruch tramwajowy na odcinku Koło-Zajezdnia Wola został wstrzymany. Linie tramwajowe 20, 23 oraz 24 kierowane są na trasy zastępcze.

Jak dodaje nasz reporter, pod wodą znalazł się też przejazd pod torami kolejowymi, w ciągu ulicy Zakroczymskiej.

Mieszkańcy alarmują

Informacje o utrudnieniach przekazywali nam także nasi czytelnicy.

"Zalana jest Trasa AK pod wiaduktem na ul. Mickiewicza, widzę ogromne masy wody spływające w kierunku tego obniżenia od strony ul. Słowackiego. Tworzą się korki zarówno od strony Bródna jak i ul. Słowackiego" - informowała na warszawa@tvn.pl Paula.

Jak się okazało, na zalanej trasie utknęło kilka samochodów. Kierowców musieli ewakuować strażacy. Trasa została całkowicie zamknięta. CZYTAJ WIĘCEJ.

Ponadto korek tworzył się na ulicy Jagiellońskiej. - Zamknięty jest wiazd na most Grota od strony Tarchomina. Korek do ronda Starzyńskiego ciągnie się od Żerania. Wygląda na półtorej godziny w korku - poinformował jeden z internautów.

- Zalana jest też ulica Krasińskiego przy placu Wilsona - podawał z kolei Bartłomiej Frymus, dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Zakorkowany był też most Północny w stronę Bielan. Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy na ul. Marymonckiej.

Zalany został też m.in. parter budynku przy ul. Anielewicza 17. O sytuacji na ul. Nowolipki poinformował nas z kolei internauta Andrzej. "Rzeka na ulicy" - pisał.

Woda na ulic NowolipkiAndrzej

Zdjęcie "jeziorka" jakie powstało w skutek ulewy na ul. Nowolipki wysłał też Maciej. "Na odcinku między al. Jana Pawła II i ul. Smoczą. Woda utrzymywała się prawię godzinę, zanim kanalizacja ją odprowadziła" - donosił internauta.

Jak poinformował przed 17 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl, woda dostała się też na poziom -2 Centrum Handlowego Arkadia, a także na parking centrum Wola Park.

Tak wyglądał parking centrum handlowego Wola ParkMP/Kontakt 24

"Tak po opadach wygląda ulica Obozowa, Magistracka oraz ulica Ożarowska. Powtarza się przy każdej większej ulewie w tym miejscu" - napisały na warszawa@tvn.pl Patrycja i Weronika.

Problemy miało również warszawskie zoo. - Zalane zostało herpetarium i insektarium w zoo. Nie działa tam prąd i ogrzewania, ale zwierzętom nic nie grozi, bo jest dość ciepło. Obecnie trwa tam wypompowywanie wody, najpóźniej jutro usterka zostanie usunięta - poinformował Andrzej Kruszewicz, dyrektor zoo.

Paweł Frątczak ze straży pożarnej o sytuacji na Trasie AKTVN24
Korek na ModlińskiejMarta / warszawa@tvn.pl
Zalana WisłostradaFilip / warszawa@tvn.pl

ran/PAP/roody