Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Gwałt zbiorowy w szpitalu? Prokuratura wszczęła śledztwo

Warszawa

shutterstock.comzdjęcie ilustracyjne

Prokuratura rejonowa w Garwolinie wszczęła śledztwo ws. gwałtu zbiorowego, do którego dwukrotnie miało dojść w Szpitalu Mazowieckim. Poszkodowane miały zostać nieletnie pacjentki oddziału nerwic młodzieżowych.

O śledztwie pierwszy poinformował portal eGarwolin.pl.

Sprawa gwałtu w Lesie Kabackim oficjalnie zamknięta

W rozmowie z tvnwarszawa.pl jego doniesienia potwierdza prokuratura. - W lutym wszczęliśmy śledztwo w sprawie dwóch zdarzeń o charakterze przymusowego doprowadzenia do aktu seksualnego małoletnich - informuje Anna Makarewicz-Poszytek z tamtejszej prokuratury rejonowej.

I dodaje, że 16-letnia Roksana W. i 15-letnia Paulina Z. miały zostać wykorzystane odpowiednio: w grudniu ubiegłego roku oraz w styczniu 2015 r.

Według informacji prokuratury, obu gwałtów miały dopuścić się inne pacjentki szpitala - w wieku 15-17 lat.

Postępowanie wobec podejrzanych osób poniżej 17. roku życia prowadzi Sąd Rodzinny w Garwolinie. Sprawą starszych zajmuje się prokuratura.

Zostaną przesłuchane

- W tej chwili czekamy na realizację naszego wniosku o przesłuchanie podejrzanych w Sądzie Okręgowym w Siedlcach. Ze względu na to, że nie mają 18 lat, nie możemy ich przesłuchiwać w prokuraturze - tłumaczy Makarewicz-Poszytek.

Więcej informacji prokuratura na tym etapie śledztwa nie podaje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA KONTAKCIE 24

ep/ran