Gwałt po libacji w pustostanie. Dwóch mężczyzn z zarzutami

Warszawa

kspPodejrzany w rękach policji

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy są podejrzani o zgwałcenie kobiety w centrum Warszawy. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, mieli ją bić i ranić nożem.

Do gwałtu miało dojść na początku lutego. Według policji, w pustostanie w pobliżu skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, czyli ronda Dmowskiego.

"Nożem w obie nogi"

"Dwaj mężczyźni spotkali się tam w nocy z przygodnie poznaną kobietą. Przez kilka godzin wszyscy pili alkohol, kiedy zabrakło wódki, 38-letni Wojciech S. i 27-letni Piotr B. rzucili się na kobietę” – informuje komenda stołeczna.

Pokrzywdzona miała próbować się bronić, ale mężczyźni użyli wobec niej przemocy i "doprowadzili do obcowania płciowego”. Kobieta twierdzi, że bili ją między innymi po twarzy i nogach oraz kilkakrotnie zadali rany nożem w obie nogi. Zgłosiła sprawę policji.

Do 12 lat więzienia

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców. "Ustalili dane personalne osób podejrzewanych o ten czyn i dokonali ich zatrzymania. Śledztwo śródmiejskiej prokuratury doprowadziło do postawienia zarzutów obu zatrzymanym mężczyznom i skierowania do sądu wniosku o ich tymczasowe aresztowanie” – podaje stołeczna policja.

Za to przestępstwo grozi od 3 do 12 lat więzienia.

ran/mz