Guział poparł Sasina. "Jest człowiekiem bardzo energicznym"

Warszawa

TVN24Piotr Guział poparł Jack Sasina

Na cztery dni przed drugą turą wyborów na prezydenta Warszawy Piotr Guział ogłosił, że popiera kandydata Prawa i Sprawiedliwość. - Proszę was, poprzyjcie Jacka Sasina - powiedział burmistrz Ursynowa do swoich zwolenników.

Guział w wyborach 16 listopada uzyskał w Warszawie trzeci rezultat - miał ponad 8,5 proc. głosów. Na środowej wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z Jackiem Sasinem wyjaśniał, że wysłał do sztabów obu rywalizujących w II turze kandydatów pytania o elementy jego programu, które będą w stanie realizować jako prezydenci.

O kandydacie PiS wyrażał się w samych superlatywach. – Jest człowiekiem bardzo energicznym, najbardziej doświadczonym w administracji ze wszystkich kandydatów. Dzięki temu jest gwarantem szybkiego spełnienia nie tylko swoich, ale także moich postulatów – powiedział Guział.

Postulaty Guziała

Burmistrz Ursynowa przypomniał listę swoich postulatów, na które kandydat PiS odpowiedział pozytywnie. – Trzeba załatwić sprawę dzikiej reprywatyzacji, wybudować nowe żłobki i przedszkola, kanalizacja dla rodzin, które muszą korzystać z szamb, potrzebny jest też "kop" inwestycyjny, który zapewnią budowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – wymieniał Guział.

ZOBACZ, JAKIE POSTULATY PRZEDSTAWIŁ PIOTR GUZIAŁ

- Podpisałem się pod tymi postulatami bez żadnego wahania - zapewniał Sasin. Jego zdaniem dziś "potrzebna jest konsolidacja wszystkich tych, którzy uważają, że zmiany w Warszawie są potrzebne".

Guział zaapelował też do swoich wyborców z pierwszej tury, by poparli kandydata PiS oraz do osób, które w zeszłym roku głosowały za odwołaniem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w referendum. – Poprzyjcie Jacka Sasina - powiedział Guział i dodał: - Te 322 tysiące głosów z referendum powinno wystarczy by rozstrzygnąć wynik drugiej tury na rzecz dobrej zmiany dla Warszawy.

Jacek Sasin o poparciu
TVN24

PO o liście Guziała

Sztab wyborczy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie odniósł się bezpośrednio do wtorkowego listu Piotra Guziała dotyczącego udzielenia poparcia w drugiej turze wyborów. – Pan Guział nie zwrócił się z tym do nas bezpośrednio, tylko przez media. Poza tym udzielenie konkretnych odpowiedzi na tak wiele pytań wymaga trochę więcej czasu, ale na pewno na nie odpowiemy – powiedział tvnwarszawa.pl w środę ok. południa Marcin Kierwiński, szef sztabu wyborczego pani prezydent.

Ocenił jednak czym Guział powinien kierować się przy wyborze kandydata, któremu udzieli poparcia. – Powinien porównać realny i inwestycyjny plan pani prezydent, z pełnym populistycznych obietnic programem pana Sasina. To tutaj powinien szukać przesłanek na temat poparcia jednego z kandydatów – dodał Kierwiński.

Piotr Guział twierdzi z kolei, że wysłał drogą mailową postulaty na skrzynkę poselską Marcina Kierwińskiego i prezydent Gronkiewicz-Waltz. - Dostałem potwierdzenie odbioru obu wiadomości we wtorek ok. godz. 15 - zapewnia tvnwarszawa.pl Piotr Guział.

Zobacz przedwyborczy wywiad tvnwarszawa.pl z Piotrem Guziałem:

Warszawska straż miejska jak GROM?
tvnwarszawa.pl / Artur Węgrzynowicz

jb,PAP/ran