Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Guział poparł Sasina. "Jest człowiekiem bardzo energicznym"

Warszawa

TVN24Piotr Guział poparł Jack Sasina

Na cztery dni przed drugą turą wyborów na prezydenta Warszawy Piotr Guział ogłosił, że popiera kandydata Prawa i Sprawiedliwość. - Proszę was, poprzyjcie Jacka Sasina - powiedział burmistrz Ursynowa do swoich zwolenników.

Guział w wyborach 16 listopada uzyskał w Warszawie trzeci rezultat - miał ponad 8,5 proc. głosów. Na środowej wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z Jackiem Sasinem wyjaśniał, że wysłał do sztabów obu rywalizujących w II turze kandydatów pytania o elementy jego programu, które będą w stanie realizować jako prezydenci.

O kandydacie PiS wyrażał się w samych superlatywach. – Jest człowiekiem bardzo energicznym, najbardziej doświadczonym w administracji ze wszystkich kandydatów. Dzięki temu jest gwarantem szybkiego spełnienia nie tylko swoich, ale także moich postulatów – powiedział Guział.

Postulaty Guziała

Burmistrz Ursynowa przypomniał listę swoich postulatów, na które kandydat PiS odpowiedział pozytywnie. – Trzeba załatwić sprawę dzikiej reprywatyzacji, wybudować nowe żłobki i przedszkola, kanalizacja dla rodzin, które muszą korzystać z szamb, potrzebny jest też "kop" inwestycyjny, który zapewnią budowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – wymieniał Guział.

ZOBACZ, JAKIE POSTULATY PRZEDSTAWIŁ PIOTR GUZIAŁ

- Podpisałem się pod tymi postulatami bez żadnego wahania - zapewniał Sasin. Jego zdaniem dziś "potrzebna jest konsolidacja wszystkich tych, którzy uważają, że zmiany w Warszawie są potrzebne".

Guział zaapelował też do swoich wyborców z pierwszej tury, by poparli kandydata PiS oraz do osób, które w zeszłym roku głosowały za odwołaniem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w referendum. – Poprzyjcie Jacka Sasina - powiedział Guział i dodał: - Te 322 tysiące głosów z referendum powinno wystarczy by rozstrzygnąć wynik drugiej tury na rzecz dobrej zmiany dla Warszawy.

Jacek Sasin o poparciu
TVN24

PO o liście Guziała

Sztab wyborczy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie odniósł się bezpośrednio do wtorkowego listu Piotra Guziała dotyczącego udzielenia poparcia w drugiej turze wyborów. – Pan Guział nie zwrócił się z tym do nas bezpośrednio, tylko przez media. Poza tym udzielenie konkretnych odpowiedzi na tak wiele pytań wymaga trochę więcej czasu, ale na pewno na nie odpowiemy – powiedział tvnwarszawa.pl w środę ok. południa Marcin Kierwiński, szef sztabu wyborczego pani prezydent.

Ocenił jednak czym Guział powinien kierować się przy wyborze kandydata, któremu udzieli poparcia. – Powinien porównać realny i inwestycyjny plan pani prezydent, z pełnym populistycznych obietnic programem pana Sasina. To tutaj powinien szukać przesłanek na temat poparcia jednego z kandydatów – dodał Kierwiński.

Piotr Guział twierdzi z kolei, że wysłał drogą mailową postulaty na skrzynkę poselską Marcina Kierwińskiego i prezydent Gronkiewicz-Waltz. - Dostałem potwierdzenie odbioru obu wiadomości we wtorek ok. godz. 15 - zapewnia tvnwarszawa.pl Piotr Guział.

Zobacz przedwyborczy wywiad tvnwarszawa.pl z Piotrem Guziałem:

Warszawska straż miejska jak GROM?
tvnwarszawa.pl / Artur Węgrzynowicz

jb,PAP/ran