Gudowski u Kuźniara zapowiedział pogodę

Warszawa

tvn24.plMaciej Gudowski u Kuźniara zapowiedział pogodę

- Temperatura maksymalna od 8 stopni na Suwalszczyźnie do 13 na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany. Na Pomorzu słabe opady deszczu. Poza tym dość pogodnie - tak w piątek w poranku TVN24 pogodę zapowiedział Maciej Gudowski, którego głos już wkrótce będzie nas witał w II linii warszawskiego metra.

W środę rozstrzygnięty został konkurs na lektora, który przeczyta nazwy stacji na II linii metra. Wygrał go popularny lektor, Maciej Gudowski, który czytał m.in. serial "Dynastia".

W piątek rano Gudowski był gościem Jarosława Kuźniara w programie "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24. W czasie rozmowy przyznał, że nagrania, na których mogliśmy usłyszeć, jak czyta nazwy stacji metra, to wersje robocze. Wkrótce zostaną nagrane kolejne, w pełni profesjonalne, które będą nam towarzyszyć w metrze.

Podczas rozmowy z Kuźniarem Gudowski zaprezentował też pogodę na piątek dla całej Polski.

Wybrali mieszkańcy

Maciej Gudowski jest znanym polskim lektorem filmowym i radiowym.

Na swoim koncie ma kilka-kilkanaście tysięcy (sam nie liczy) "przeczytanych" filmów, między innymi: "Dynastię", "Matrix", "Pulp Fiction", "Władcę pierścieni - Drużynę pierścienia", "Latający cyrk Monty Pythona", "Z Archiwum X", "Tango and Cash" i produkcje o Jamesie Bondzie.

Mieszkańcy na głos II linii metra mogli głosować od połowy października, przez internet albo SMS.

Posłuchaj, jak Gudowski czyta nazwy stacji:

Głos II linii metra
Program I Polskiego Radia / metro.waw.pl

Kiedy pojedziemy II linią metra? Czytaj więcej.

lata/mz