Grzywny i zakazy stadionowe dla kibiców Legii i Górnika

Warszawa

legia.comPepsi Arena

Zakazy stadionowe i kilkaset złotych grzywny – takie wyroki usłyszeli kibice Legii Warszawa i Górnika Zabrze po meczu, który został rozegrany w piątek w stolicy.

Policjanci, którzy zabezpieczali piątkowy mecz zatrzymali w sumie pięć osób. 22-letni Szymon K. idąc w grupie mężczyzn przy ul. Kusocińskiego rzucił petardą w innych kibiców. Podobne zdarzenia miały miejsce na ul. Rozbrat, gdzie został zatrzymany 23-letni Arkadiusz T. i na Myśliwieckiej, gdzie mundurowi wyłowili z tłumu 44-letniego Adama K.

Grzywny i zakazy stadionowe

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i stanęli przed sądem, który orzekł wobec nich kary grzywny i zakazy stadionowe. Szymon K. musi zapłacić 400 zł i ma zakaz wstępu na mecze z udziałem Górnika Zabrze przez 2 lata.

Arkadiusz T. zapłaci 500 zł i nie może przez 2 lata wejść na stadion Legii Warszawa. Natomiast Adam K. został ukarany 800-złotową grzywną oraz przez 2 lata ma zakaz wstępu na mecze Górnika Zabrze odbywające się na terenie kraju.

Podczas meczu został zatrzymany też 43-letni Arkadiusz M. Mężczyzna w trakcie rozgrywki wtargnął na płytę boiska. Śródmiejski sąd zadecydował o karze grzywny i 2-letnim zakazie wstępu na wszystkie mecze Legii Warszawa odbywające się w kraju.

Jak informuje stołeczna policja, w poniedziałek prawdopodobnie zapadnie kolejny wyrok w sprawie 21-letniedo Dawida L., kibica Górnika, próbującego wnieść na stadion materiały pirotechniczne.

su/par