Grzmoty i pioruny: burza nad Warszawą

Warszawa

TVN24 | kshyshtoph/Kontakt24Burza nad Warszawą

Po upalnym dniu, wieczorem nad Warszawę nadeszła burza. Grzmiało i błyskało m.in.: na Gocławiu, Mokotowie i w Wilanowie.

Burza nadeszła nad stolicę po godzinie 21. W całym mieście słychać było grzmoty, a niebo przecinały pioruny.

- Trzy lata czekałem na taki kadr z mojego balkonu, aż w końcu dzisiaj się pojawiła, idealnie nad centrum - napisał na Kontakt24, użytkownik kshyshtoph i przesłał zjawiskowe zdjęcie piątkowego nieba nad stolicą.

Jak informuje straż pożarna oraz policja w nocy nie było sygnałów od mieszkańców o powalonych drzewach czy innych interwencji związanych z burzą.

Jutro też upał

W sobotę pogoda w wielu miejscach przyniesie i deszcz, i słońce. Synoptyk TVN Meteo zapowiada że po południu uaktywnią się burze. Przyniosą opady do 20 l/mkw. i silny wiatr do 80 km/h. W godzinach wieczornych wyładowania pojawią na zachodzie. Mają być gwałtowniejsze. Przyniosą opady rzędu do 40 l/mkw. i porywy wiatru dochodzące do 90 km/h. Nie wykluczone są również opady gradu.W Warszawie zachmurzenie małe, okresami większe. W godzinach popołudniowych wzrost zachmurzenia; przelotny deszcz i burza ( z 10-20 l/mkw. deszczu i porywami wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie, w południe 996 hPa.

Więcej na tvnmeteo.pl