Najnowsze

Gry, koncerty i zwiedzanie. Piknik Europejski w Łazienkach

Najnowsze

Piknik Europejski i warsztaty dla dzieci
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPiknik Europejski i warsztaty dla dzieci

1 maja to nie tylko Święto Pracy, ale też kolejna rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w Łazienkach Królewskich zorganizowano piknik. Wśród głównych atrakcji były koncerty w amfiteatrze, parada orkiestr, gry i zabawy dla dzieci.

W tym roku piknik organizowany jest we współpracy z Ambasadą Królestwa Niderlandów, ponieważ to właśnie Holandia sprawuje obecnie prezydencję w Unii Europejskiej.

Impreza trwała od godziny 10. Jedną z głównych atrakcji było bezpłatne zwiedzanie obiektów w Ogrodzie Łazienkowskim, m.in. Pałacu na Wyspie, Królewskiej Galerii Obrazów, Starej Oranżerii, czy Pałacu Myśliwieckiego, w którym zobaczyć można było apartamenty księcia Józefa Poniatowskiego.

Gry i zabawy dla najmłodszych

- Jest dużo atrakcji dla dzieci. Obok Nowej Oranżerii znajduje się wydzielony ogródek dla dzieci. Mogą poleżeć na leżakach i pobawić się klockami. Podobnie przy Starej Kordegardzie, gdzie przy ogromnym kwiatku odbywają się różne animacje - relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Od 14.00 dzieci mogły wziąć udział w animacjach teatralnych pod hasłem "Zielono mi!". "Uczestnicy zabawy staną się kwiatami, krzewami i drzewami. To idealna rozrywka dla dzieci lubiących ruch, śpiew i teatralną improwizację" – zapowiadali organizatorzy wydarzenia.

W rytm orkiestry

Atrakcji nie brakowało również dla dorosłych. Zwłaszcza tych, którzy należą do fanów muzyki klasycznej. Od 11.00 do 15.00 trwały parady orkiestr, które można było spotkać w różnych częściach ogrodu.

Między 12.00 a 13.30 wszystkie zespoły wzięły udział we wspólnym koncercie w amfiteatrze.

- W Łazienkach Królewskich jest bardzo dużo ludzi. Część z nich po prostu spaceruje i nie uczestniczy w przygotowanych atrakcjach, ale wielu chętnie się w nie włącza. Koncert w amfiteatrze cieszył się sporym zainteresowaniem – mówił Szmelter.

Koncert orkiestr w Amfiteatrze
Koncert orkiestr w AmfiteatrzeMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kw/ran

Pozostałe wiadomości